Buty dziecięce na wiosenne deszcze i słońce

2 kwietnia 2012
Autor:

Okres wiosenny jest szczególnie trudny dla rodziców i ich dzieci, ponieważ problemem są przede wszystkim zmienne temperatury, jakie spotykamy na co dzień. Jednego dnia może być na plusie i słońce będzie pięknie ogrzewało ziemię, a następnego dnia może dojść do opadów deszczu, a nawet zamieci śnieżnej.
buty dziecięce na wiosnę, w tym sandały dziecięce
Jak zatem rodzic ma wybrać buty, które będą odpowiednie na nadchodzące pogody? Problem jest niełatwy, lecz nie niemożliwy do rozwiązania.

Buty dziecięce na każdą pogodę

Podstawowym problemem obuwia dla dzieci jest dobór do odpowiednich warunków pogodowych. Czasem słońce, czasem deszcz, jak to w życiu. W takich momentach dzieci muszą mieć zapewnione z jednej strony ochronę przed chłodem, a z drugiej strony ich stopa musi nie pocić się, gdy słońce wyjrzy zza chmur.

Podstawową zasadą jest dobór materiałów, z jakich wykonane są buty. Nie ma co łudzić się, że sztuczne skóry i zamsze będą w stanie zapewnić odpowiedni komfort stopom naszego dziecka. Od lat dowody jasko potwierdzają, że tylko naturalna skóra i tkaniny są w stanie pogodzić odporność na warunki atmosferyczne z komfortem noszenia obuwia.

To kluczowa sprawa, lecz oprócz tego równie ważny jest odpowiedni fason. Generalnie nie jest dobrym pomysłem stosowanie butów dziecięcych z dużą ilością siateczek i gąbek umożliwiających oddychanie stopom. Lepiej będzie, jeśli język buta będzie w całości wykonany z materiałów przepuszczających powietrze. Pamiętaj, że dzieciaki mają naturalny talent do pakowania swoich butów we wszelakie błoto i kałuże. Jeśli but miałby zbyt dużo dziur, wtedy łatwo o zamoczenie skarpetek i wychłodzenie stopy.

A co z sandałami dziecięcymi?

Sandały dziecięce są bardzo dobrym rozwiązaniem, jeśli na dworze jest wystarczająco ciepło. Skóra podbicia stopy naszego dziecka jest wtedy w stanie oddychać swobodnie, ma też dostęp do promieni słońca. Same zalety, jednak okres wiosenny to nienajlepszy moment na zakładanie sandałów na stopy naszej pociechy. Zazwyczaj temperatura nie przekracza 20 stopni i może równie szybko się zmienić, jak się pojawiła. Dlatego lepiej poczekać na tego rodzaju buty dziecięce na cieplejsze czasy, jak choćby maj lub czerwiec.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz