Czy korzystać z pomocy biura nieruchomości ?

20 kwietnia 2012
Autor:

Dla większośc z nas zakup nieruchomości to jedna z powązniejszych decyzji z życiu. Szczególnie jeśli jest to własne mieszkanie. Dlatego warto rozważyć skorzystanie z usług biura pośrednictwa nieruchomości i wpółpracę z profesjonalistami. Choć oczywiście to rozwiązanie ma zarówno plusy jak i minusy, które trzeba przeanalizować.

Korzystając z usług biura nieruchomości z jednej strony stajemy przed możliwością zasięgnąć pomocy osób, które dobrze znają rynek, z drugiej – możemy mieć watpliwości co do obiektywizmu pośredników.

Lokalne biura nieruchomości

Przede wszystkim powinniśmy unikac biur –  agregatorów, które zbierają oferty nieruchomości z wielu żródeł. Prawdopodobnie pracownicy takiego biura nieruchomości mają niewielkie pjęcie o tym co spzredają lub wynajmują i będą nam prezentować oferty, które znają tylko z katalogu innych pośredników. Najlepiej znaleźć lokalne biuro nieruchomosci, które specjalizuje się na przykład w ofertach z jednego miasteczka lub jednej dzielnicy miasta na przykład w warszawskiego Ursynowa.

przy duzym wyborze ieruchomości przyda się pośrednik - tu Warszawa Wilanów

Sprawdź rzetelność pośrednika

Nawet jeżeli wybieramy agencję nieruchomości o zasiegu lokalnym powinnismy się upewnić, że mamy do czynienia z rzetelna firmą. Po pierwsze upenijmy się, że wybrane przez nas biuro posiada licenjcę na pośrednictwo. Po drugie, już na poczatku współpracy zapytajmy o możliwośc uzyskania kredytu. Jeżli pracownik biura nieruchomości skieruje nas bezpośrednio do ajkeigoś banku – mamy prawo wątpić w jego rzetelność. Rzetelny pośrednik powinien nam polecić co najwyżej doradcę kredytowego a nie bank, gdyż może to budzić zastzreżenia co do jego obiektywizmu.

Kiedy szukać bez pomocy biura ?

W dużych miastach takich jak Warszawa pomoc pośrednika jest praktycznie niezbędna. Mamy do wyboru zbyt wiele ofert, poza tym niewielu spzredających czy kupujących chce samodzielnie się kłopotać na pzrykład z zamieszczaniem ogłoszeń. W małych miejscowościach nie musimy korzystać z usług biura nieruchomośći – wystarczy nam internet i lokalna gazeta, więc nie ma sensu płacić pośrednikowi prowizji.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz