Ekskluzywna opieka nad dzieckiem, czyli guwernantka w Warszawie

28 kwietnia 2013
Autor:

Na hasło „guwernantka” nie myślimy raczej o nowożytnych czasach, wyobrażamy sobie zazwyczaj realia XVIII wieku, długie suknie, młode panienki i paniczów, którzy mają tego typu opiekunkę i nauczycielkę w jednym. Dziś profesja ta wraca do łask, wychodząc naprzeciw potrzebom rodziców, którzy pragną dla swoich dzieci nie tylko bezpiecznej i odpowiedzialnej niani, ale również osoby, która od najmłodszych lat zadba o ich edukację, rozwinie i pogłębi zainteresowania, nauczy wrażliwości na sztukę i zachęci do poszerzania horyzontów i dbania o własne talenty.
Guwernantka w Warszawie nie jest może najpopularniejszą opcją opieki nad maluchami, jednak dzięki oferowaniu takiej usługi w większych i liczących się agencjach dla niań w stolicy, coraz więcej rodziców ma możliwość skorzystania z tej ekskluzywnej opieki nad dzieckiem i słowo to, kojarzone dotychczas jedynie z filmami kostiumowymi i powieściami, wraca do łask.
Co zatem cechuje guwernantkę i czym różni od się ona od zwykłej opiekunki? Praca ta jest niezwykle wymagająca, ponieważ, oprócz standardowej opieki nad dzieckiem, obliguje osobę wypełniającą obowiązki tej profesjonalnej opiekunki do zajęcia się również sferą duchową i psychiczną swego wychowanka. Dobra guwernantka ma zazwyczaj tytuł magistra pedagogiki, opanowała co najmniej jeden język obcy, jest ponad to wspaniałą mentorką jeżeli chodzi o rozwój dziecka w stronę sztuki i szczyci się często zdolnościami plastycznymi oraz umiejętnością gry na wybranym instrumencie. Program opieki i nauczania dobiera samodzielnie do zdolności i zainteresować swego podopiecznego, rodzic może być zatem pewien, że jego dziecko nie tylko ciekawie spędzi czas, ale i czerpać będzie z niego wiele cennych wskazówek na przyszłość i wiedzę, która z pewnością przyda mu się na dalszych etapach edukacji.
Pomimo tego, że wynajęcie guwernantki w Warszawie nie jest często tanią usługą, coraz więcej rodziców inwestuje w ten sposób w przyszłość swych pociech, mając na uwadze zarówno profesjonalną i bezpieczną opiekę, ale również naukę i zabawy, które rozwiną talenty i umiejętności ich dzieci.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz