Jak dobrze urządzić mieszkanie?

15 września 2013
Autor:

ID-10051894Prawie każdy w pewnym wieku kupuje, dostaje lub w jakikolwiek inny sposób staje się właścicielem mieszkania. Towarzyszy temu zazwyczaj radość, tym bardziej, że zdobycie własnych czterech ścian często okupione jest wielkim trudem. Jeżeli jest to mieszkanie z rynku pierwotnego, otrzymujemy je zazwyczaj w stanie deweloperskim i sami, bądź z pomocą fachowców musimy zabrać się za jego urządzanie. Inaczej sprawa ma się, gdy kupujemy mieszkanie z rynku wtórnego.

Urządzanie często nie jest potrzebne, są już meble i wszystko czego potrzeba do normalnego życia, no chyba, że zapragniemy wszystko zrobić po swojemu. W takim wypadku zaczyna się prawdziwe urządzanie, stare meble stają się niepotrzebne, wszystko inne z reguły też. Mieszkanie potrzebuje nowego ducha, nowego wystroju, który będzie nam odpowiadał. Jeżeli pragniemy zabrać się za urządzanie naszego lokum całkowicie od nowa, będziemy w lepszej sytuacji nabywając mieszkanie w takim stanie, jakim odbiera się je zazwyczaj od dewelopera. Będziemy mieli gołe ściany, żadnych mebli, żadnych kafelek do ściągania. Będziemy mogli zabrać się za urządzanie całkowicie od zera. Zaczynając od wyboru rodzaju podłogi, kafelek, farb. Będzie widać jak powstaje nasze mieszkanie. Potem dochodzą meble, dodatki, kwiaty i urządzanie można będzie uznać za zakończone. Tak jest gdy wykańczamy mieszkanie od stanu surowego, mamy wtedy pełne pole do popisu. Nie musimy zmieniać zniszczonych rzeczy, wymieniać starych i zużytych instalacji wszelkiego rodzaju. Wszystko co montujemy, meble, dodatki są nowe.

Trochę w inny sposób podchodzi się, gdy mieszkanie, które będzie przekształcane według naszego pomysłu pochodzi z rynku wtórnego. Z reguły do niedawna było zamieszkane, posiada na stanie wszystkie sprzęty. Wiele osób myśli, że urządzanie takiego mieszkania to tylko niewielka adaptacja, jakieś meble do wymiany. Jednak w rzeczywistości koszty doprowadzenia, jakby się mogło wydawać gotowego mieszkania, są dużo wyższe niż takiego, które zastajemy w stanie surowym. Jest to spowodowane tym, że dodatkowym kosztem będzie pozbycie się zniszczonych i nieużytecznych z naszego punktu widzenia elementów. Chyba każda pani domu (bo to kobiety decydują zazwyczaj w tych sprawach) tak naprawdę nie chce, aby urządzanie zakończyło się od razu po przeprowadzce. Zawsze warto coś zmienić, może meble lub cały wystrój? Mieszkanie będzie się zmieniać zgodnie z modą lub upodobaniami ich właścicieli.

nadesłał: www.domdeveloper.com.pl


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz