Co to jest symulacja kredytu hipotecznego?

27 lipca 2011
Autor:

Kredyt hipotecznySymulacja kredytu hipotecznego to pewnego rodzaju plan, który pokazuje nam jak będą wyglądać nasze raty przez cały okres kredytowania. Symulację kredytu hipotecznego możemy wykonać w każdym banku. Obecnie jednak coraz więcej osób decyduje się na taką symulację w Internecie. Coraz więcej banków i serwisów finansowych dostarcza taki kalkulator rat kredytu u siebie na stronie internetowej. Zanim więc zaczniesz biegać po bankach, może warto rozpocząć symulację od Internetu.
Po pierwsze – rodzaj rat w jakich będziemy spłacać kredyt
Kredyt hipoteczny można spłacać w ratach równych lub malejących. Te pierwsze podwyższają nam zdolność kredytową jednak koszt takiego kredytu hipotecznego przy ratach stałych (równych) jest wyższy. Jeśli nie chcemy przepłacać, warto wziąć kredyt hipoteczny w ratach malejących. Nie wszyscy mogą sobie na taki rodzaj splat pozwolić, bowiem pierwsze raty są mniej więcej o 50 proc. wyższe od rat stałych. Zawsze można się pocieszyć, że raty te będą maleć z każdym miesiącem…
Koszty kredytu
Koszty kredytu to nie tylko oprocentowanie. W koszty kredytu hipotecznego wliczane są marże, ubezpieczenie oraz inne koszty związane z obsługą kredytu. Ogólnie w zależności od wybranego rodzaju kredytu koszty kredytu mogą być w takiej samej wysokości jak kapitał kredytu. Zwykle jednak stanowią miesięcznie ¼ raty czyli jakąś połowę kapitału.
Długość spłaty kredytu
Wysokość rat kredytu w symulacji wyjdzie inna w przypadku rozłożenia takiego kredytu na 25 lat oraz inaczej w przypadku powiedzmy lat 40. Raty są wyższe w pierwszym przypadku, jednak całkowity koszt kredytu jest wtedy niższy. W drugim przypadku nadpłacamy więcej odsetek ale na spokojnie możemy spłacać niższe raty.
Pamiętajmy, że taka symulacja rat kredytu jest dla nas. Jeśli więc pracownik banku wykona dla nas taką symulację, możemy ją zabrać ze sobą do domu. Takie rozwiązanie pozwoli nam każdorazowo monitorować zmiany w ratach i spłacie kredytu.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Narazie jeden komentarz do Co to jest symulacja kredytu hipotecznego?

 1. Julian Wroczyński_counseling on 31 lipca 2011 at 02:50

  Polecam aukcje-
  Klient (potencjalny kredytobiorca) ustala warunki kredytowania, natomiast sprzedawcy (banki) współzawodniczą ze sobą o klienta starając sie przedstawić mu atrakcyjniejszą ofertę niż konkurencja!
  Korzystanie z tego typu serwisu pozwala nam wynegocjować niższą marżę kredytową, a tym samym niższe oprocentowanie kredytu!
  W aukcjach uczestniczą największe banki w Polsce.

  http://pozyczka.oni.cc

Dodaj komentarz