Kim są szafiarki?

7 kwietnia 2012
Autor:

Od kilku już lat coraz głośniej słychać o blogerkach i blogerach, którzy prowadzą swój internetowy pamiętnik – blog o modzie.
blog o modzie

Pierwsze wirtualne szafy zaczęły powstawać już kilka lat temu w USA, gdzie mieszka prekursorka całego zamieszania – Core Keneddy. To ona stała się pierwszą znaną szafiarką i wypromowała rodzaj pamiętnika typu blog o modzie jak sposób uwieczniania swoich ubrań, dodatków i całych stylizacji. Później tysiące dziewczyn (a czasem nawet i przedstawicieli płci męskiej) z całego świata zaczęło zakładać swoje blogi o modzie, dzięki czemu teraz jest ich na świecie naprawdę wiele.

Każdy może założyć swój wirtualny pamiętnik taki jak właśnie blog modowy, a służą do tego specjalne darmowe platformy blogowe. Swojego bloga można założyć w kilka minut i nie powinno to dla nikogo stanowić żadnego problemu. Kiedy dostaniemy już swoją platformę oraz adres bloga – możemy działać! Najpierw trzeba skonfigurować sobie wygląd bloga, wybrać ciekawy szablon, poustawiać w nim różne elementy, zrobić swoje autorskie logo. Jest z tym trochę pracy, ale robi się to tylko raz, później ewentualnie można tylko ulepszać wygląd swojego fashion- pamiętnika.

Kiedy będziemy mieli już wszystko gotowe, można zabrać się do stworzenia pierwszego posta. Warto jest przemyśleć każdy wpis, aby czytelnicy nie mieli wrażenia, że ktoś prowadzi swojego bloga byle jak i od niechcenia. Takie blogi nie mają z reguły zbyt dużego grona odbiorców. Z kolei te, na których są ładne, dobrze wykadrowane, dobrej jakości zdjęcia, oraz ciekawe opisy i wpisy – są popularne i chętnie przeglądane oraz czytane. I co ciekawe – warto się postarać o zdobycie dużej grupy fanów. Dlaczego?

Obecnie coraz więcej firm interesuje się zjawiskiem modowej blogosfery. Wyszukują oni różne blogi o modzie, wpisując na przykład do wyszukiwarek takie zagadnienia jak blog moda, szafiarka, blog o modzie czy blog modowy i przeglądają wyniki wyszukiwania, w poszukiwaniu ciekawych modowych pamiętników. Z takiej współpracy można wyciągnąć różne korzyści, dobrze jest więc prowadzić swojego bloga o modzie tak, aby prezentował wartościowe posty.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Narazie jeden komentarz do Kim są szafiarki?

  1. Lary i Penaty on 13 czerwca 2012 at 11:51

    Blogi modowe są już tak popularne, że nawet powstają anty blogi, jak Make Live Harder, jako satyryczna odpowiedź na bloga Kasi Tusk MakeLiveEasier :) . Ale modowe blogi inspirują też do tworzenia spotkań, gdzie mozna wymieniać się ciuchami, czy organizowania targów mody. To właśnie blogerki przekazują informacje o takich spotkaniach, dzięki nim miodowy przemysł kręci się coraz szybciej .
    Lary i Penaty ostatnio opublikował.. naszyjnik

Dodaj komentarz