Korzyści z franczyzy.

10 maja 2011
Autor:

Coraz większa ilość specjalistów potwierdza, że podjęcie współpracy z inną firmą jest bardzo korzystne. Bardzo często bowiem możemy liczyć na bardzo szeroką pomoc od firmy w zakresie organizowania firmy i stawiania pierwszych kroków.

Współpracę można podjąć na bardzo wiele różnych sposobów, jednak wybór najbardziej odpowiedniego zależy w zasadzie wyłącznie od zainteresowanego. Coraz większym zainteresowaniem w kategorii takich właśnie umów cieszy się franczyza, która w naszym kraju staje się coraz bardziej popularna. Taka umowa współpracy jest bardzo korzystna dla obu stron.

Franczyzodawca bowiem uzyskuje dodatkowe dochody z tytułu podpisanych umów, gdyż zazwyczaj druga strona co pewien czas wnosi na jego korzyść określone w umowie opłaty franczyzowe. Według bardzo wielu zestawień i statystyk dochody wielu firm z racji podpisanych umów franczyzowych wynoszą od kilku do kilkunastu procent, co jest dość znaczną kwotą.

Druga strona, podpisując umowę o franchising, zyskuje prawo do posługiwania się nazwą i znakiem firmowym współpracownika. Dla wielu osób bowiem znak firmowy jest bardzo przyciągającym czynnikiem, dlatego franczyzobiorca w zasadzie od samego początku może liczyć na bardzo dużą ilość klientów.

Jednak poza tym franczyza pociąga za sobą także pewne obowiązki z obu stron.

Firma zobowiązuje się do dostarczania towaru w określony sposób i na określonych warunkach, poza tym zobowiązuje się, że wszelkie niejasności powstałe z tego tytułu będzie rozpatrywać w bardzo szybkim czasie.

Współpracownik zaś zobowiązuje się bardzo często do tego, że będzie sprzedawał towary po określonych cenach i jeżeli takie będą wymagania firmy, w odpowiedni sposób je wyeksponuje oraz zorganizuje promocje, które firma organizuje jednocześnie we wszystkich punktach sprzedaży.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

2 komentarze do Korzyści z franczyzy.

  1. 36media on 10 maja 2011 at 08:54

    Własny biznes na zasadzie franczyzy to wielka korzyść. Polecam.

  2. 36media on 11 kwietnia 2014 at 13:41

    Korzyści z franczyzy jest naprawdę wiele – przed wszystkim zaczynamy działać ze znaną już marką. Polecam

Dodaj komentarz