Koszty kursów programowania

3 lutego 2013
Autor:

IT jako ciągle dynamicznie rozwijająca się branża przyciąga też wielu zainteresowanych dobrą pracą. Dzisiaj znalezienie jej w tej dziedzinie trudne nie jest, ale naturalnie trzeba mieć też coś ciekawego do zaoferowania potencjalnym pracodawcom. Dlatego tak dużym powodzeniem cieszą się studia informatyczne, na które wybiera się co roku dużo absolwentów szkół średnich – zarówno te dzienne, jak i zaoczne nie narzekają na brak kandydatów. Niemniej jednak aby zostać programistą, można też skończyć jakiś kurs programowania, dzięki któremu będzie można poznać wszystkie tajniki tej pracy. Ile jednak trzeba za kursy zapłacić?

IT, czyli drogo

Kursy związane z informatyką i to zarówno programowania, jak i obsługi jakichś aplikacji zawsze są drogie i ceny w tym przypadku są nieraz kilkukrotnie wyższe od tych, które dotyczą jakichś innych kursów zawodowych, na przykład na fryzjera lub księgowego. Po części jest to wynik specyfiki branży, także znaczenie ma spore zainteresowanie takimi kursami, które od lat nie maleje. Dlatego też za przeciętny kurs programowania omawiający najpopularniejsze kwestie takie jak XHTML, CSS, PHP, bazy danych My SQL to wydatek średnio od 2 000 złotych do 2 500 złotych w zależności od tego, w jakim mieście czy szkole kurs ma się odbywać.

Z kolei pojedyncze kursy, podczas których omawia się tylko poszczególne zagadnienia dość szeroko stosowane i proste, na przykład kursy html to już niższe koszty, zazwyczaj nie więcej niż 1 000 złotych. Kurs Java, Android, PHP samodzielnie to już koszt około 2 000 złotych. Ceny oczywiście są orientacyjny, ponieważ każda firma szkoleniowa posiada je inne i tym samym też zanim wybierze się pierwszą lepszą, dobrze jest porównać koszty, programy kursów, długość trwania zajęć, aby znaleźć dobre rozstrzygnięcie dla siebie.

Zatem kursy programowania i wszelkie inne związane z komputerami i Internetem nie są tanie, chociaż jako inwestycja nadają się one doskonale. Dzięki nim w niedługim czasie będzie można zacząć zarabiać znacznie więcej niż sam kurs na miesiąc.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz