Kurs dla menadżera – dobry pomysł?

27 marca 2013
Autor:

Coraz więcej osób decyduje się na to, aby zacząć pracować jako menadżerowie. Do dyspozycji ma się bardzo wiele interesujących kierunków rozwoju, więc możliwości ma się szerokie. Ma się przy tym atrakcyjne perspektywy finansowe jako menadżer. Aby zostać jednak specjalistą w swój dziedzinie, powinno się posiadać do tego odpowiednie wykształcenie.

Studia Master of Business Administration

Optymalnym wyborem będzie wybranie się na odpowiednie studia. Gdy potrzebuje się najlepszego wykształcenia, idealnym rozwiązaniem będzie wybranie się na studia MBA, czyli Master of Business Administration. To dwuletnie studia podyplomowe, które trwają od roku do dwóch lat. Podczas nich można dowiedzieć się wszystkiego, co dotyczy księgowości, finansów, marketingu, zarządzania przedsiębiorstwem, prawa czy też korzystania z nowoczesnych systemów informatycznych lub zarządzania zasobami ludzkimi.

Studia MBA są prestiżowe i drogie, dlatego nie każdy ma możliwość skorzystania właśnie z nich. Dlatego też większym powodzeniem cieszą się obecnie różne kursy managerskie, dzięki którym będzie można dowiedzieć się więcej o zawodzie nabyć konkretne kompetencje, ale bez wydawania na ten cel dużej ilości pieniędzy. Właśnie dlatego wybór kursów jest tak szeroki i praktycznie zawsze są one wykupione w pełni.

Kursy menedżerskie a perspektywy zatrudnienia

Gdy natomiast chodzi o karierę, najszersze możliwości posiadają osoby kończące prestiżowe kierunki takie jak wspomniane wcześniej studia MBA. Koszty jednakże nie każdemu pozwalają na to, aby z nich skorzystać. Przekłada się to z kolei na zarobki, ponieważ osoby posiadające wyższe kierunkowe wykształcenie są lepiej opłacane niż te, które posiadają tylko i wyłącznie kursy bez wcześniejszego przygotowania w tym kierunku. Niemniej jednak w zawodzie menadżera liczą się przede wszystkim wyniki, dlatego też jeżeli posiada się spore doświadczenia w zawodzie oraz dużo sukcesów na koncie, w takim przypadku będzie można zarabiać dużo nawet bez większego przygotowania w zakresie wykształcenia. 

Sabrina – doświadczony trener i coach, prowadzi zajęcia na kursie dla kierowników i managerów kliknij tutaj


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz