Lataj z Lotem do Perły Dunaju

25 kwietnia 2012
Autor:

linie lotnicze lotBudapeszt, inaczej zwany Perłą Dunaju jest niewątpliwie jednym z piękniejszych miast Europy wschodniej. Niegdyś były to dwa odrębne miasta Buda i Peszt, które odznaczają się bardzo ciekawa i barwna historią. Obecnie Budapeszt to duże centrum turystyczne. Można znaleźć tu mnóstwo zabytków a także wiele atrakcji. Hotele w Budapeszcie położone są obok ważnych obiektów miasta.

Bilety lotnicze do Budapesztu możemy kupic obecnie w Locie. Rejsy realizowane są oczywiście z portu lotniczego w Warszawie. Lot zwiększa częstotliwość lotów do węgierskiej stolic już od połowy lutego. Cztery razy w tygodniu będą odbywały się dodatkowe połączenia z Budapesztem. Ponadto Lot zwiększył ilość miejsc na pokładach samolotów, zatem podczas jednego rejsu będzie możliwość zabrania większej ilości pasażerów. Bilety lotnicze do Budapesztu w Locie można także kupić w ofercie szalona środa w bardzo korzystnych, niskich cenach.

Częstotliwość lotów do Budapesztu została zwiększona przede wszystkim z powodu bankructwa linii Malev. Ten węgierski przewoźnik musiał zawiesić swoją działalność z powodu długów. Dlatego Budapesztem zainteresowało się od razu mnóstwo linii lotniczych. Oprócz Lotu bilety lotnicze do Budapesztu z większa częstotliwością sprzedaje także Lufthansa.

Budapeszt stał się także korzystnym kąskiem dla tanich linii lotniczych. Ryanair otworzył połączenie z Budapesztem z Warszawy i Krakowa a także rozpoczął walkę cenową z Wizz Air. Oczywiście węgierska linia po upadku swojego rodzimego kolegi także rozpoczęła częściej latać do Budapesztu a także z tego miasta organizować dalsze trasy.

Miniony rok nie był zbyt łaskawy dla wielu linii lotniczych. Zbankrutowało aż sześciu przewoźników w tym właśnie linie Malev a także Spanair. Rynek lotniczy wciąż się zapełnia a konkurencji jest coraz więcej. Dlatego przewoźnicy organizują liczne promocje i obniżki cen aby pozyskać klientów. Sezon letni, który właśnie nadchodzi z pewnością będzie obfitował w wiele ciekawych ofert.

linie lotnicze lot


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz