O mocy zapachu

11 kwietnia 2012
Autor:

perfumy damskieMimo, że nie każda z pań zdaje sobie z tego sprawę, to perfumy damskie mają ogromny wpływ na nasze samopoczucie. Tak, jak długa kąpiel z olejkami aromatycznymi po ciężkim dniu, tak i one relaksują nas i wprawiają w dużo lepszy nastrój. To swoisty rodzaj aromaterapii, który każda z nas może mieć zawsze pod ręką w swojej torebce.

Warto jednak pamiętać, że aby perfumy damskie naprawdę spełniały swoją rolę, muszą być odpowiednio dobrane, aby nie zadziałały w złą stronę. Kiedy więc jesteśmy zmęczeni, nie powinniśmy sięgać po ciężkie przytłaczające aromaty, a po te, które orzeźwiają, aktywizują i dodają energii. Kiedy natomiast nasze nerwy nie są w najlepszych stanie, powinniśmy szukać uspokojenia w zapachach delikatnych, które sprzyjają relaksowi.

W zależności od tego, jakie perfumy damskie wybierzemy, osiągniemy konkretny cel. Warto pamiętać, że danymi zapachami możemy oddziaływać nie tylko na siebie, ale i na innych. Nie bez powodu bowiem na randki wybieramy zapachy intensywne i zmysłowe, które nam dodają pewności siebie, a na inną osobę działają przyciągająco. Ważne jest jednak, aby odpowiednio aplikować zapachy. Mowa oczywiście zarówno o miejscach na ciele, które do tego się najlepiej nadają, jak i o samej ilości, bowiem bodźce zapachowe dochodzą do mózgu w bardzo szybkim tempie. Nie należy zatem przesadzać ani w jedną, ani w drugą stronę. Zbyt mała ilość może być całkowicie niewyczuwalna, zbyt duża natomiast może drażnić i być na dłuższą metę męcząca. Istotnym jest także, aby perfumy damskie były odpowiednio dobrane.

Mimo, że niektórym wyda się to dziwne, to zostało udowodnione, że niektóre zapachy gryzą się z naszą skórą. To znaczy chodzi o to, że każdy z nas wydaje pewną woń i jeśli nie połączy się ona w odpowiedni sposób z aromatem zamkniętym w flakoniku, nie osiągniemy pożądanego efektu. Dlatego, jeśli wybieramy się do perfumerii, warto dobrze zastanowić się nad planowanym zakupem. Nie należy wybierać pachnących buteleczek pod wpływem impulsu, należy najpierw sprawdzić ich trwałość i intensywność, tylko wtedy zakup będzie udany.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz