Modny mężczyzna musi mieć nienaganną fryzurę

22 kwietnia 2012
Autor:

Modny mężczyzna to nie tylko dobrze ubrany mężczyzna, ale i nienagannie uczesany. Rzesza panów, którzy zdają sobie z tego sprawę stale się powiększa, a wraz z tym zjawiskiem możemy zaobserwować zmiany w branży fryzjerskiej.

Dawno już minęły czasy, kiedy modne fryzury były tematem rozmów wyłącznie kobiet. Fryzjerzy zauważyli potrzeby swych klientów, podobnie koncerny kosmetyczne, które zajmują się produkcją preparatów do stylizacji włosów. Półki z kosmetykami do włosów przeznaczone wyłącznie dla panów są istotnym elementem przestrzeni każdej drogerii  i choć zapewne żel do włosów przeznaczony do stylizacji męskich fryzur nie różni się zapewne składem od tego dla pań, to wiadomo, iż panowie chętniej sięgną po ten przeznaczony dla nich.

Fryzury męskie również wymagają doświadczonej ręki profesjonalisty, które nie tylko perfekcyjnie zetnie włosy, alei odpowiednio dobierze cięcie. Sprawa nie jest wcale prostsza niż u kobiet. Kształt głowy, rysy twarzy, nawet charakter pracy – to tylko nieliczne czynniki, które należy wziąć pod uwagę w doborze męskiej fryzury. Nic więc dziwnego, że na fotelach profesjonalnych salonów fryzjerskich coraz częściej widzimy panów nie tylko w roli stylistów czy fryzjerów, ale i klientów.

Chociaż grupa panów, którzy poza modnym cięciem decydują się na zmianę koloru włosów czy trwałą nie ogranicza się już tylko do celebrytów z pierwszych stron gazet, to mężczyźni nadal niechętnie podchodzą do tego typu zmian. Inaczej jest z zabiegami pielęgnacyjnymi, które mają za zadanie wzmocnić włosy i zadbać o stan skóry głowy.  Modne fryzury potrafią ująć swym urokiem i świeżością tylko wtedy, gdy  nasze włosy są w dobrej kondycji, a fryzury męskie nie są tu żadnym wyjątkiem, więc panowie coraz częściej odwiedzają salony fryzjerskie, nie tylko na strzyżenie, ale też po to, by nałożyć maskę na włosy.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz