Photoshop – jak go zgłębić?

24 lutego 2013
Autor:

Photoshop marki Adobe to jeden z najczęściej wybieranych programów do obróbki grafiki rastrowej. To właśnie w nim pracuje większość grafików komputerowych, ponieważ aplikacja ta daje niezrównane możliwości nie tylko sama w sobie, ale również pozwala na łatwe zintegrowanie jej z innym oprogramowaniem, nie tylko Adobe, ale i innych producentów. Photoshop na pierwszy rzut oka nie zawsze jednak prezentuje się zachęcająco – to mnóstwo ikonek, menu i opcji, więc nie mając wcześniej do czynienia z tego rodzaju aplikacjami, można mieć problem z połapaniem się, co i jak.

Najlepszym wyjściem będzie kurs grafiki komputerowej opierający się właśnie na Photoshopie. Taki kurs grafiki to dzisiaj dobre rozwiązanie, zwłaszcza jeśli swoją przyszłość pragnie się związać z tą branżą. Dobry kurs photoshopa powinien rozwiać wszystkie wątpliwości związane z użyciem aplikacji i sprawić, że będzie to jeszcze bardziej efektywne i wydajne, aby praca szła szybko i sprawnie.

Jaki kurs PS wybrać?

Photoshop, jak został to już wcześniej nadmienione, prostym programem nie jest. Dlatego też kurs grafiki komputerowej z nim w roli głównej nie będzie też ekspresowy, ponieważ nawet na początkującym poziomie trzeba będzie objąć wiele informacji. Z kursów można dowiedzieć się o podstawowych narzędziach programu, o stworzeniu przyjaznej przestrzeni do pracy w nim, można dostać porady dotyczące skrótów klawiaturowych, bardziej efektywnego wykorzystania różnych zasobów.

Można zapisać się na kurs grafiki w firmach szkoleniowych. Tam generalnie jest najdrożej. Co prawda podstawowy kurs photoshopa nie będzie posiadał zbyt wygórowanej ceny, to jednak już za kursy dla bardziej zaawansowanych użytkowników trzeba płacić więcej. Ceny rozpoczynają się od 500 złotych, kończą na około 2000 złotych.

Tańszym wyjściem są kursy internetowe. W tym przypadku można kupić je taniej i pobrać na komputer albo oglądać online. Dostępne są też one za darmo, ale nie zawsze obejmują całość informacji i nie są tak dobrze dopracowane jak kursy płatne. Gdy jednak chcesz zawodowo pracować jako grafik, nie szczędź pieniędzy na naukę.

Elwira – profesjonalny grafik, prowadzi kurs grafiki komputerowej


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz