Obsługa Excela – bardzo przydatna!

20 kwietnia 2013
Autor:

Na stanowiskach biurowych bardzo ważne jest posiadanie odpowiedniego przygotowania w zakresie obsługi oprogramowania. To właśnie komputerowe pakiety biurowe są obecnie wykorzystywane w nich na co dzień, dlatego też trzeba posiadać je opanowane w wysokim stopniu, jeżeli pragnie się poszukiwać pracy. Dla każdego, kto chce wejść na rynek pracy oraz zyskać wysokie szanse na znalezienie pracy, znajomość pakietu Microsoft Office będzie niezmiernie przydatna. Dwoma najczęściej wykorzystywanymi programami w pakiecie jest edytor dokumentów tekstowych Word oraz edytor arkuszy kalkulacyjnych Excel. Wielu osobom to właśnie Excel sprawia dużo trudności. Rzeczywiście, to dość skomplikowana aplikacja, która tym samym daje swoim użytkownikom szerokie możliwości, w tym obliczeniowe za sprawą licznych funkcji.

Excel na stanowisku pracy

Oprogramowanie biurowe przydatne jest zawsze wtedy, gdy przygotowuje się dokumenty czy dokonuje się ich edycji, a to zadanie każdego, kto zatrudniony jest w biurze firmy. Przygotowywanie umów, rozliczeń czy indeksów to tylko mała próbka ich możliwości. Excel będzie zatem potrzebny na stanowisku pracy sekretarki, pracownika biurowego. Umiejętność przygotowywania tabel, obsługi funkcji z różnych grup, rysowania rozbudowanych wykresów potrzebna będzie na pewno w branży finansowej, w księgowości, controllingu, w kadrach i płacach, na uczelniach i w placówkach oświatowych, przy prowadzeniu badań, statystyk, na stanowiskach administracyjnych.

Jak skutecznie nauczyć się Excela?

Jak widać umiejętność obsługi pakietu biurowego, w tym też aplikacji Microsoft Excel daje bardzo duże możliwości w poszukiwaniu dla siebie pracy. Skąd nauczyć się w takim przypadku wszystkiego, co oferuje aplikacja? Możliwości jest kilka, ale generalnie najlepszą z nich będzie wybranie się na profesjonalne kursy excela, podczas których będzie można kompleksowo zapoznać się z tym oprogramowaniem. Zazwyczaj strzałem w dziesiątkę jest odbycie po sobie kursów od razu na poziomie dla początkujących i zaawansowanych.

Można też uczyć się Excela samodzielnie, korzystając z kursów internetowych, ale w stosunku do tych stacjonarnych są one mniej efektywne. Pracodawcy po prostu częściej wybierają tych pracowników, którzy posiadają certyfikat znajomości oprogramowania wydany przez rzetelną szkołę

Jolanta – absolwentka Uniwersytetu Jagiellońskiego, prowadzi zajęcia na kusie excela zobacz więcej


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz