Płynne bezpieczeństwo – Płyny hamulcowe

15 września 2013
Autor:

Płyn hamulcowy jest to sok życiowy każdego układu hamulcowego. Jego rolą jest przenoszenie siły ludzkiej stopy do hamulców z odpowiednim dozowaniem siły hamowania. Niezbędnym warunkiem bezpiecznej pracy jest więc jak najlepsza jakość tego płynu.

Płyny hamulcowe renomowanych firm spełniają z dużym zapasem wymagania obowiązujących przepisów i norm technicznych, jeżeli chodzi o temperaturę wrzenia z wodą i bez wody. Zapewniają one minimalną ściśliwość w wysokiej temperaturze i zapobiegają powstaniu bąbelków pary. Płyny te zapewniają optymalną ochronę antykorozyjną. Gorszej jakości produkty mogą nie tylko przyczynić się do szybszego zużywania się układu hamulcowego ale również bezpośrednio wpływać na bezpieczeństwo. W przypadku gdy w płynie hamulcowym wytwarzają się bąbelki pary z powodu zbyt wysokiej temperatury pracy, pedał hamulca zaczyna myć „miękki” i pomimo zwiększania nacisku na niego nie otrzymujemy dodatkowej mocy hamowania.

Odpowiedni dobór płynu do Twojego samochodu powinien zależeć od sposobu jazdy rodzaju i wielkości hamulców i wielu innych czynników. Najlepszym sposobem jest udanie się do dobrego mechanika który jest w stanie zaproponować optymalne rozwiązanie. Nie należy przy tym polegać na różnego rodzaju forach i tego typu poradach, gdyż rozwiązanie sprawdzające się w jednym samochodzie nie koniecznie może być dobre w innym.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz