Przegląd festiwali w Genewie

22 kwietnia 2012
Autor:

Tu zdecydowanie dużo się dzieje. Genewa to nie tylko największe alpejskie jezioro, ciekawe zabytki i kolebka reformacji. To także miasto, które warto odwiedzić ze względu na ciekawe wydarzenia. To właśnie one sprawiają, że miasto naprawdę tętni życiem i rozkwita.

Festiwal Róż, największe śródlądowe regaty na świecie i wiele, wiele innych imprez… Niezwykłe genewskie festiwale przyciągają turystów z całej Europy jak magnes. I nic w tym dziwnego, loty do Genewy są łatwo dostępne i popularne. Warto więc zastanowić się nad przyjazdem do tego miasta. Zarówno z krótką przesiadką, jak i bezpośrednie loty Genewa – Polska odbywają się kilka razy dziennie, a połączenia są bardzo wygodne. W czym więc warto uczestniczyć?

Festiwal l’Escalade, czyli o tym, jak gorąca zupa uratowała miasto
Festiwal odbywa się corocznie 11 grudnia w rocznicę obrony Genewy przed Sabaudczykami (dynastia panująca w XVII wieku w południowej Europie), która miała miejsce w 1602 roku. Wtedy to, jedna z mieszkanek miasta wylała na głowę najeźdźcy gorącą zupę, tym samym zabijając go. Dziś dla upamiętnienia tego wydarzenia mieszkańcy przygotowują czekoladowy kociołek z marcepanem, a ulicami miasta przechodzą liczne parady.

Na wodzie
Czy wiedziałeś, że corocznie od 1939 roku, w połowie czerwca, na Jeziorze Genewskim odbywają się największe śródlądowe regaty na świecie? Bierze w nich udział ponad 600 łodzi, których załogi tworzą grupy z całej Europy i nie tylko. Przez blisko 5 godzin łodzie płyną z jednej strony jeziora na drugą i z powrotem. Zdecydowanie warto to zobaczyć.

Festiwal z kolcami w tle
Dla miłośników kwiatów nie lada gratką będzie zapewne Festiwal Róż. Zapoczątkowany w 1847 roku festiwal odbywa się corocznie w czerwcu. Wystawcy walczą wtedy o główną nagrodę dla najpiękniejszego kwiatu, a także o zwycięstwo w konkursie fotograficznym. Na fotografii musi być przedstawiona oczywiście róża. Każda róża biorąca udział w tej konkurencji jest dokładnie badana i musi spełniać wiele wymogów, m.in. odporność, kształt liści, zapach, kolor, otwarcie kwiatu, kształt pąka itd.

Drzewa i światło
Co roku od listopada do stycznia Genewa przybiera niezwykły wygląd. Trwa wtedy bowiem bardzo klimatyczny Festiwal Drzew i Światła. Na czym dokładnie polega? Otóż jego głównym zadaniem jest wprowadzenie sztuki nowoczesnej do życia mieszkańców miasta. W parkach i nad jeziorem artyści instalują swoje niezwykłe świetlne instalacje na drzewach, sprawiając, że wyglądają one jak bryły imitujące rzeźby. Genewa wygląda wtedy niezwykle bajecznie, nie możesz tego przegapić.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz