Spotify już w Polsce!

24 lutego 2013
Autor:

Moja przygoda z muzyką streamowaną (czyli taką, która jest włączana bezpośrednio z łącza internetowego) zaczęła się od Deezera. Gdy usłyszałem od Spotify, który dwa dni temu pojawił się oficjalnie w Polsce musiałem go koniecznie mieć.

Co to takiego to Spotify?
Już wyjaśniam. Spotify to program, który umożliwia streamowanie muzyki bezpośrednio z internetu. Najlepsze jest w tym wszystkim to, że muzyka masz legalną i darmową. Możesz siedzieć w darmowej wersji, lub zakupić abonament. Oczywiście lepiej zapłacić te kilka złotych i mieć dostęp do całej bazy i dostęp za pomocą smartphonów. To niecałe 10 złotych za miesiąc – rozumiesz to?! To jakby tani notariusz z rodziny, który robi wszystko za darmo prawie. Możesz zapomnieć o kopiowaniu muzyki w formacie mp3. Dodatkowo można robić playlisty, słuchać radia, oglądać teledyski i zapraszać swoich znajomych. Praktycznie to samo co w Deezerze, ale jest kilka plusów, które pokazują jak Deezer jest niedoskonały w swojej istocie.

No to co jest takiego fajnego w Spotify czego nie ma Deezer?

Po pierwsze – wygoda – Spotify ma aplikacje, która można zainstalować na dysku twardym. Jest to o tyle wygodne, że masz stu procentową pewność, że nie zatniesz przeglądarki (Deezer działa tylko w przeglądarce lub smartfonowych aplikacjach). Aplikacja wygląda jak iTunes, tylko wygodniejsza i jeszcze bardziej przejrzysta.

Po drugie – radio – radio jak radio, tylko Spotify posiada inteligentne radio, które uczy się naszego gustu muzycznego. Klikasz łapkę w górę lub w dół i dosłownie po 5-6 kliknięciach masz swój idealny repertuar w swoich głośnikach.

Po trzecie – muzyka – w Deezerze w 15 dniowych okresie próbnym jest niepojęta liczba kawałków, chociaż nie było zespołów, których ja lubię czasem posłuchać. Szkoda, za to S. posiada wszystko – dosłownie!

Po czwarte – aplikacje – Spotify to swego rodzaju system, w którym deweloperzy mogą sobie pisać programy i je instalować. To swego rodzaju wtyczki. Najpopularniejsze ze wszystkich to The Rolling Stones, w której mamy wszystkie listy przebojów radia, największe światowe hity i playlisty redaktorów. Genialne w swojej prostocie.

Podsumowując, Spotify to przyszłość streamowanej muzyki, która mam dużą nadzieję zniweluję piractwo i uświadomi ludzi, że można za grosze słuchać wszystkich kawałków świata.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz