Turystyka i baza noclegowa w górach

16 listopada 2012
Autor:

Góry w Polsce są regionem bardzo atrakcyjnym turystycznie i wiele osób jeszcze nie docenia wszystkich możliwości i zasobów jakie oferują nam górskie kurorty.  A naprawdę warto wziąć pod uwagę polskie góry planując swój wypoczynek z rodziną latem, zimą czy w innym okresie roku. Góry w Polsce rozchodzące się na całej szerokości południa naszego kraju stwarzają nam niesamowite możliwości wyboru miejsca, w którym chcielibyśmy spędzić wypoczynek.  Czy to wysokie Tatry, gdzie oprócz niepowtarzalnych górskich wędrówek możemy cieszyć oczy jedynymi w Polsce alpejskimi widokami czy też niższe Bieszczady na wschodzie lub Sudety na zachodzie, które oferują nam też przede wszystkim rewelacyjne warunki do spędzania wakacji zimą i korzystania ze stoków narciarskich.


Przy tak dużej możliwości wyboru miejsca i kierunku swojego wypoczynku, trzeba też zwrócić uwagę jaką ofertą noclegową dysponuje dany region. Mając do wyboru domki w górach, pensjonaty, hotele, hostele, schroniska, pokoje do wynajęcia, wille wypoczynkowe musimy pamiętać o naszych wymaganiach, oczekiwaniach i oczywiście o naszych możliwościach pieniężnych. Niestety nie od dziś wiadomo, że za najwyższą jakością i standardem idą wyższe pieniądze, ale dlatego też mając tak szerokie możliwości nocowania i spędzania czasu w górach możemy dokonać wyboru, który będzie dla nas najbardziej na rękę.
Jadąc w góry chcielibyśmy oczywiście w jak największym stopniu wykorzystać wszystkie uroki gór, wypocząć i miło spędzić czas, dlatego tak ważnym elementem każdego wyjazdu jest znalezienie dobrego miejsca pobytu, idealnego i odpowiedniego  dla rodziny, pary czy grupy znajomych. Idealnym pomysłem na pewno będzie domek w górach, pięknie położony, z widokiem na malownicze szczyty gór, w zacisznym, ustronnym miejscu, z dala od szumnych ulic i zatłoczonego miasta. Domki w górach to świetna opcja dla większej grupy osób, czy to dla dużej rodziny, dwóch zaprzyjaźnionych rodzin czy całej paczki znajomych. Wynajęcie takiego domku w górach stworzy idealną atmosferę do odpoczynku, zabawy. Możliwości wyboru domków w górach są ogromne. Od małych, tylko z jedną sypialnią, salonem, kuchnią i łazienką, poprzez średnie, na dwie rodziny aż do dużych, piętrowych, gdzie spędzać swoje wymarzone wakacje może aż do 15 osób. Przy wyborze takiego domku nie można zapomnieć też o lokalizacji. Tutaj również spotykamy się z bardzo różnorodną ofertą w zależności i upodobań. Mamy do wyboru domki oddalone od miasta, otoczone lasem, w zaciszu i ustronnej części pasm górskich, jak również takie na zboczach gór, gdzie trzeba się zawsze liczyć z problemem jaki stwarza dojazd, tym bardziej zimą. Są oczywiście też domki w miasteczkach górskich, w centrum czy na przedmieściach. Ceny takich domków w górach również są bardzo różne, dlatego trzeba zawsze dobrze sprawdzić całą ofertę, by dokonać dobrego wyboru i później jak najlepiej cieszyć się swoim wolnym czasem.

Bardzo atrakcyjną miejscowością w górach jest Szczyrk, przepięknie położony w Beskidach, który stanowi świetną bazę wypadową w góry latem oraz rewelacyjną bazę narciarską zimą. Dobrze przygotowane trasy górskie oraz wspaniała baza noclegowa zapewniają udany wypoczynek wszystkim odwiedzającym to miasteczko. Noclegi Szczyrk oferuje bardzo różne i z pewnością każdy znajdzie coś dla siebie. Domki na stokach Beskidów pod miastem jak i przytulne pensjonaty w centrum i pokoje do wynajęcia stwarzają dla turystów bogatą ofertę, której pozazdrościć mogą nam nawet nasi sąsiedzi zza południowych granic. Wybierając się do Szczyrku warto przejrzeć ofertę willi i pensjonatów, która jest naprawdę szeroka. Pensjonaty Szczyrk oferuje w dużym zakresie, począwszy od tych pensjonatów o najwyższym standardzie, aż do pokojów do wynajęcia dla niewielu osób. Warto zastanowić się jakiego standardu oczekujemy i jaką sumę pieniędzy mamy do przeznaczenia. Pensjonaty w Szczyrku to niewielki wydatek jak na oferowaną jakość, dlatego jest to bardzo dobre rozwiązanie. Często w cenę noclegu w Szczyrku wliczone są już posiłki, co również jest dodatkowym plusem, a jeżeli ktoś przygotowany jest na jak największy wypoczynek niewątpliwie jest to bardzo duży plus dla pensjonatu. Noclegi w Szczyrku nie ograniczają się oczywiście jedynie do pensjonatów, ale mamy też do wyboru wiele hoteli, schronisk młodzieżowych, hosteli czy willi ze spa. Trzeba się tylko dokładnie zapoznać z ofertą, jaka jest nam proponowana i nic innego jak tylko pakować walizki i jechać na swój wymarzony wypoczynek w góry, odetchnąć świeżym górskim powietrzem, aktywnie spędzić czas i cieszyć się pięknymi widokami! Udanych wakacji!


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Narazie jeden komentarz do Turystyka i baza noclegowa w górach

  1. Kamil on 21 listopada 2012 at 11:24

    Szczyrk to prawie gwarancja udanego urlopu. Byłem dwa razy i zawsze było świetnie. Jest gdzie pojeździć, pobawić się i gdzie zjeść.

Dodaj komentarz