Wczasy językowe – kto? gdzie? w jakim celu?

1 czerwca 2012
Autor:

Turystyka językowa to zadziwiająco pożyteczna moda, która przywędrowała do całkiem niedawno nas z USA i z Wielkiej Brytanii. Wszystko wskazuje na to, że owa „moda” zagości na polskim rynku na bardzo długo. I świetnie!

Takie kursy językowe za granicą, to połączenie możliwości zwiedzania wybranego kraju i doświadczania różnych atrakcji turystycznych z w pełni profesjonalnym i bardzo efektywnym kursem wybranego języka, który przenika się z całością programu w sposób nieinwazyjny i kompletnie nieobciążający wypoczywającego (a jakże!) w ten sposób wczasowicza.

Jak wskazują statystyki największych firm zajmujących się organizacją tego typu wyjazdów – najczęściej, za „przedmiot wykładowy” takiego łączącego przyjemne z pożytecznym  kursu wybieramy język angielski. Na kolejnych miejscach znajduje się niemiecki, hiszpański, włoski, francuski i arabski.

W bardziej zróżnicowany sposób rysują się proporcje dotyczące wieku osób korzystających z takich propozycji. Najwięcej kursantów wywodzi się z grupy wiekowej od 16 do 25 lat. Tacy turystyczni uczniowie, wakacyjny kurs angielskiego za granicą uzupełniają najczęściej o dodatkowe zajęcia sportowe lub rozwijające wycieczki kulturalne. Kolejną – pod względem wielkości – grupą wiekową, korzystającą z takich wielofunkcyjnych wczasów są dorośli z przedziału od 25 do 40 lat. Ci lingwistyczni wczasowicze z kolei, wczasy językowe kojarzą z możliwością podniesienia swoich kwalifikacji zawodowych, które umożliwią im w najbliższej przyszłości podjęcie wymarzonej, dobrze płatnej pracy za granicą. Dodatkowo, z takich propozycji korzystają coraz częściej seniorzy, dla których wyjazdy językowe są – po prostu – świetną rozrywką i doskonałym połączeniem wypoczynku z możliwością poznania ciekawych osób.

Coraz większą popularnością cieszą się także kolonie językowe dla najmłodszych kursantów. Biorące udział w takich wczasach dzieci poniżej 16 roku życia, mają zapewnioną nie tylko możliwość podniesienia swoich językowych umiejętności, ale i szansę na poznanie rówieśników z całego świata, z którymi – zgodnie z zasadą panującą na tego typu koloniach – mogą się porozumiewać wyłącznie w wykładanym języku obcym.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz