Wiosna – koszmar alergika

28 kwietnia 2013
Autor:

Dla wielu z nas ulubiona, najpiękniejsza pora roku. Niestety, są i tacy, dla których wiosna to prawdziwa udręka. Mowa oczywiście o alergikach, którzy w tym czasie muszą zmagać się z przykrymi objawami uczulenia na pyłki.

To nieszczęsne pylenie

Alergia jest reakcją układu odpornościowego na działanie obcych substancji, zwanych alergenami. Wiosną, gdy przyroda zaczyna się budzić do życia, powietrze przesycone jest pyłkami, jak mennica narodowa złotem. Unoszone przez wiatr, powodują u alergików takie objawy, jak katar, zapalenie spojówek, ból głowy czy kichanie. Do tego dochodzą kłopoty z koncentracją i ogólne uczucie zmęczenia. Dlatego okres wiosenno-letni jest tak trudny dla wszystkich uczulonych.

Jak sobie poradzić z alergią?

Chcąc złagodzić przykre objawy alergii, należy niestety ograniczyć długie spacery w plenerze. Zwłaszcza w miejscach, gdzie wzmożone jest pylenie i kontakt z alergenem będzie silniejszy. Powinno się zatem zrezygnować z pikników na łące czy w lesie. Bądźmy ostrożni, jeśli chodzi o leki przeciwuczuleniowe. Są one ogólnodostępne i coraz bardziej popularne. Można je dziś dostać w każdej aptece. Pamiętajmy jednak, że dużo bezpieczniej będzie skonsultować się z lekarzem specjalistą i wykonać testy, które wskażą uczulający alergen. Łatwiej będzie wówczas rozpocząć właściwe leczenie.

Będąc alergikiem, nie trzeba wcale zamykać się wiosną w domu. Można się nią cieszyć  reagując odpowiednio szybko i poddając się odpowiedniej terapii.  


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

2 komentarze do Wiosna – koszmar alergika

 1. Arket on 11 czerwca 2013 at 22:52

  Mennica narodowa przesycona złotem – ciekawe porównanie. Chcielibyśmy, aby tak było.
  Na razie mamy taką porę roku, że kolejno pylą kwitnące drzewa i kwiaty. Dla alergików to spore wyzwanie, w jaki sposób przetrwać ten czas.

 2. E-Biznes Blogger on 15 czerwca 2013 at 22:28

  Też jestem alergikiem. Dzisiaj na rowerze za miastem wyjechałem na łąkę, gdzie coś mi podrażniło nos. Do tej pory kicham i leci ciurkiem …. 2 wapna i jest lepiej.

  Na szczęście mało jest pyłków które mnie tak mocno uczulają.
  E-Biznes Blogger ostatnio opublikował.. Wirtualny cmentarz

Dodaj komentarz