Wrocław alternatywnie

23 maja 2012
Autor:

Wielu z nas jadąc na wakacje spędza je na zwiedzaniu zabytków oraz biesiadach w pubach. Gdy jednak znudzą ci się takie formy rozrywki to wiedz, że Wrocław ma całą gammę alternatywnych usług.

Coś dla graczy

Dla zainteresowanych różnymi grami planszowymi bądź miejskimi Wrocław będzie idealnym miejscem. Przede wszystkim wiele klubów i barów stawia tutaj na odświeżenie formy gier planszowych, które tak cieszyły w dzieciństwie. Regularne spotkania organizuje między innymi Miodosytnia, gdzie grupki znajomych ale też ludzi organizujących się spontanicznie mają okazje zagrać w rozmaite gry. Własne rozgrywki prowadzą również kluby szachowe i warcabów. Nigdy nie ma problemu ze znalezieniem sparingpartnera, z którym się zmierzysz.

Dla bardziej nowoczesnych są kluby, które przygotowały rozgrywkę idącą z duchem czasu. Kiedy chcesz zagrać z przyjaciółmi, lub lokalnie poznanymi osobami, wybierz miejsce, gdzie dostępne są całe zestawy gier Wii, PS3, bądź Xbox 360. Oczywiście są to specjalnie przygotowane produkcje, jak Guitar Hero, pozwalający na długą zabawę w kilka osób. Oprócz tego możesz wybrać sią na karaoke, wspólne rzucanie frisbee, oraz wiele innych.

Bez względu na wybraną przez ciebie formę gry, jest to doskonały sposób na spędzenie czasu i poznanie nowych ludzi. Będąc bliżej mieszkańców Wrocławia możesz poznać go znacznie lepiej.

Na żywo

Atrakcją są również wszelkiego rodzaju występy na żywo. Klubów puszczających muzykę, mecze, itp. jest zatrzęsienie, jednak naprawdę niewiele stawia na regularne występy na żywo. Z oczywistych względów najwięcej jest koncertów. Najchętniej organizowane są jazzowe lub bluesowe występy, często gromadzące całkiem pokaźną publikę. Jest to przeżycie magiczne, bo oddające klimat nieodżałowanych dekad wcześniejszych, które obfitowały w ogrom wybitnej muzyki.

Ciekawe są również inicjatywy występów autorskich – recitali, wieczorków poetyckich, spotkań autorskich, czy ostatnio nawet Stand-Up. Tutaj rodzi się wielu przyszłych artystów polskich, warto więc zainteresować się to mniej znaną i najbardziej ambitną stroną Wrocławia.

A może luksusowo

Masz trochę więcej pieniędzy do wydania? To dla ciebie najlepszą opcję będzie spędzenie urlopu w luksusowych warunkach. Zacznij od solidnej inwestycji w ekskluzywne noclegi. Wrocław najatrakcyjniejsze apartamenty ma w bezpośredniej okolicy rynku. Będzie to zresztą idealna baza wypadowa do najciekawszych restauracji, klubów, czy galerii, które pozwolą ci poznać najkosztowniejszą twarz miasta.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz