Wybór odpowiedniego telewizora dla siebie

8 czerwca 2012
Autor:

Mamy przed sobą czas wielkiej imprezy piłkarskiej, a w związku z tym sporo mówiło się o tym, żeby dobrać odpowiedni odbiornik telewizyjny, na którym można by w komfortowych warunkach obejrzeć tą wielką imprezę. Niestety doszło do tego, że przy obecnej ilości dostępnych na rynku technologii wykonywania telewizorów, coraz mniej osób jest w stanie się w tym połapać i wybrać sprzęt właściwie dopasowany do własnych potrzeb. Postaramy się przedstawić podstawowe informacje na ten temat i dopomóc w ostatecznym wyborze.

Pierwsza, a zarazem również najistotniejsza sprawa, to dobór odpowiedniej przekątnej ekranu. Dlaczego jest to aż takie ważne? Ponieważ to właśnie będzie miało największy wpływ na komfort późniejszego oglądania. Jeżeli mianowicie wstawi się zbyt mały telewizor do dużego pomieszczenia, to w takiej sytuacji przyjemność z oglądania będzie niewielka, bowiem nie da się zobaczyć szczegółów i trzeba będzie się pilnie we wszystko wpatrywać. Z innym problemem można mieć do czynienia, jeżeli przesadzi się z wielkością urządzenia, które ma zostać umieszczone w niewielkim pokoju. Wtedy możne okazać się, że nic nie jest widoczne wyraźnie i ulubione programy stają się męką, bo tak się dzieje, kiedy wzrokiem próbuje się objąć zbyt dużą powierzchnię.

Druga istotna sprawa, to technologie wyświetlania obrazu, które w głównej mierze odpowiedzialne są za jego jakość. Są przynajmniej trzy i o każdej z nich kilka informacji zostało podanych poniżej, wraz z relatywnymi kosztami.

  • Tanie telewizory LED – to chyba teraz najpopularniejsza technologia, ceny za produkty w niej wykonane ostatnio znacznie spadły. Za wyświetlanie obrazu odpowiadają tam diody LED, zapewniają niezłą jakość i do tego niewielkie zużycie energii, a także przyzwoitą żywotność.
  • Niedrogie telewizory LCD – kolejny ze sposobów wytwarzania wizji, działa dzięki świetlówkom, które przez cały czas podświetlają ekran, a ciekłe kryształy odpowiadają za to, żeby przepuszczać tylko pożądane barwy. Przez to właśnie trudno uzyskać idealną czerń i nasycenie innych kolorów, a jednocześnie nie jest już tak energooszczędnie, jak we wcześniejszym przypadku.
  • Odbiorniki plazmowe – są najdroższe, choć jednocześnie zapewniają też najlepsze doznania podczas korzystania z nich. Za kolory odpowiada tam rozgrzany gaz – kosztowne, energochłonne i mało żywotne, ale też dające doskonałą jakość.

O tym wszystkim warto pamiętać, kiedy udajemy się na zakupy. To na pewno pozwoli nam uniknąć wielu problemów, z którymi stykają się osoby, które niezbyt dokładnie przemyślały zakup. Jednocześnie będziemy mieć więcej czasu na cieszenie się ulubionymi programami.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Narazie jeden komentarz do Wybór odpowiedniego telewizora dla siebie

  1. GeoMaciek on 11 czerwca 2012 at 18:26

    No właśnie ostatnio byłem u swojego znajomego, który zaskoczył mnie projektorem kina domowego, który miał możliwość podłączenia do dekodera hd. Tym sposobem upragniony mecz Polska – Grecja mieliśmy możliwość oglądnięcia w jakości hd, na całej ścianie, myślę, że było to około 100 cali. Cena takiego urządzenia to podobno około 4000zł, także w sumie dwa razy bym się zastanowił czy nie kupić takiego urządzenia zamiast płacić dużo więcej za telewizor 50 calowy czy też większy. Jedyny mankament, ściana na której wyświetlamy powinna być w miarę z dala od okna, ale to i tak nie te czasy gdzie przy świetle dziennym nie było widać absolutnie nic. Podsumowując ciekawa alternatywa dla dużych telewizorów.
    GeoMaciek ostatnio opublikował.. Geodeta Kraków

Dodaj komentarz