Jak tanio zorganizować wyprawkę dla noworodka?

24 lutego 2013
Autor:

Wyprawka dla noworodka to niemały wydatek dla przeciętnej rodziny. Jednorazowo trzeba zaopatrzyć się w ubranka dziecięce w początkowym rozmiarze, akcesoria higieniczne i kąpielowe, wózek dziecięcy, meble do pokoju dziecięcego. Owszem, ten niebagatelny wydatek można rozłożyć na okres dziewięciu miesięcy oczekiwania na poród, ale musi on zostać poniesiony przed datą narodzin malucha.

Najłatwiej zdobyć jest ubranka dla dziecka. Czasami wystarczy popytać wśród koleżanek, które posiadają już potomstwo. Maluchy niezwykle szybko zmieniają rozmiary, wyrastają ze starych ubrań, i Mamy chętnie dzielą się ubrankami by zwolnić miejsce w szafie na nowe ubrania dla swoich dzieci.

Portale aukcyjne są wręcz przepełnione używanymi ubrankami i sprzedawcy prześcigają się w zdobywaniu Klientów na swoje produkty. Wśród aukcji można wyszukać tak zwane perełki czyli niezniszczone ubranka dziecięce w niskich cenach. Wymaga to od Mamy jedynie poświęconego czasu na porównywanie i sprawdzenie ofert. Warto czytać komentarze o sprzedawcach, po których można ocenić ich uczciwość i rzetelność. Używane ubranka możemy zakupić nawet za mniej niż połowę ceny nowych.

Ciekawymi miejscami do wyszukiwania ofert z wyprawką dla noworodka są też lokalne portale z ogłoszeniami. Lokalne oferty dopuszczają odbiór osobisty więc jesteśmy zwolnieni z opłaty za wysyłkę. W taki sposób możemy upolować łóżeczko dziecięce, przewijak, czy wózek w dobrym stanie. Szukając ofert lokalnie możemy sprawdzić osobiście czy sprzedawane produkty są sprawne, niezniszczone. Możemy też spróbować targować się ze sprzedawcą podczas kontaktu osobistego. I znowu zaletą takich lokalnie kupowanych produktów dla dzieci jest ich niska cena i brak opłat za przesyłkę.

Większość przyszłych rodziców może liczyć również na pomoc rodziny. Na wysokości zadania stają zwykle przyszli Dziadkowie, którzy nie mogą doczekać się przyjścia na świat długo wyczekiwanych wnucząt. Dla Dziadków kupno wózka dziecięcego, wanienki czy ubranek dla wnuków to czysta przyjemność, na którą czasem trzeba im pozwolić.

Na rodziców czekają także oferty sklepów internetowych, które prześcigają się w promocjach. Promocje takie dotyczą czasami darmowej wysyłki zakupionych produktów, czasem obniżki cen artykułów dla dzieci.  Wszelkie promocje to momenty korzystne dla rodziców. Po przestudiowaniu opinii o sklepie warto skorzystać z oferowanej promocji. Zyskujemy wtedy całkiem nowe produkty dla dzieci po znacznie niższych cenach.

Istnieje wiele sposobów na skompletowanie wyprawki dla dziecka. Warto poświęcić trochę czasu na przestudiowanie ofert i dzięki temu zaoszczędzić pieniądze na produkty potrzebne po narodzinach naszego dziecka.

 

 

 

 

 

 


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz