Bezpieczna zabawa na trampolinie

28 kwietnia 2013
Autor:

W wielu ogrodach wiosną i latem pojawiają się trampoliny. Obecnie jest to jeden z najbardziej popularnych elementów wyposażenia placów zabaw dla dzieci urządzanych przez nas właśnie w ogrodach. Oczywiście, nic nie stoi na przeszkodzie, aby i dorośli mogli korzystać z uroków takiej rozrywki – jest dobra dla wszystkich, niezależnie od wieku.

Kryteria zakupu
W ofercie handlowej znaleźć można rozmaite modele trampolin w dość szerokim przedziale cenowym. Przy zakupie trzeba się kierować takimi przesłankami jak m. in. jakość wykończenia, wytrzymałość, wielkość maty, zabezpieczenia, solidność konstrukcji etc. Aby trampolina mogła spełniać swe zadanie przez długi czas, musi być sprzętem naprawdę wysokiej klasy. Mając na względzie bezpieczeństwo użytkowników, nie ma co na takim nabytku oszczędzać. Nie trzeba chyba w tym momencie dodawać, iż w opisywane tu akcesoria powinniśmy się zaopatrywać wyłącznie u sprawdzonych sprzedawców. W sklepach dostępne są modele trampolin bez siatki i z siatką. Te pierwsze są z reguły tańsze, ale jeśli ktoś nie ma naprawdę dużej wprawy i sporego doświadczenia w ćwiczeniach na trampolinie, powinien sobie taki nabytek odpuścić.

 

Najważniejsze jest bezpieczeństwo
Do amatorskich zastosowań zdecydowanie najlepsza jest trampolina z siatką. Siatka spełnia tutaj bardzo ważne funkcje – jej zadaniem jest przede wszystkim chronić użytkowników przed groźnymi upadkami. W przypadku dzieci jest to niezmiernie ważne. Podczas zabawy są one często nieostrożne, a kiedy w pełni rzucą się w wir rozrywki, zapominają o całym świecie. Dlatego też naszą rolą jest zatroszczyć się o ich bezpieczeństwo. Z tego też względu należy kupić model z siatką. Oczywiście, skaczących na trampolinie pociech nie wolno pozostawiać bez nadzoru osoby dorosłej. Zadbajmy zatem o to, by trampolinę umieścić w ogrodzie w takim miejscu, które będziemy mogli spokojnie obserwować nawet z domu. Kwestii związanych z bezpieczeństwem naszych dzieci nie możemy w żadnym wypadku bagatelizować, nie zapominajmy więc o opisanych tu powyżej aspektach z tym związanych.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz