Zalety korzystania z telefonii internetowej

1 czerwca 2012
Autor:

Telefonia VoIP zdobywa na świecie coraz więcej zwolenników. Obecnie jest to jeden z najpopularniejszych środków komunikacji, zarówno przez osoby prywatne, jak i firmy. Zalet tego rozwiązania jest wiele, w artykule skupimy się jednak na tych najważniejszych z punktu widzenia użytkownika.

telefony voipTelefonia internetowa pozwala na dużą niezależność użytkownika w stosunku do operatorów – monopolistów krajowych, a co za tym idzie – akceptowania ich stawek za połączenia. W związku z darmowymi połączeniami wewnątrz sieci, telefonia VoIP jest o wiele tańszą alternatywą, co widoczne jest także w cennikach poszczególnych operatorów za oferowane usługi.

Aby zostać przyłączonym do takiej sieci także nie potrzeba dużo nakładów skomplikowanej pracy. Wystarczy zaopatrzyć się w urządzenia, do których podłączony zostanie kabel sieciowy – bramki VoIP oraz wybrać odpowiadający użytkownikowi typ słuchawki. Telefony VoIP nie różnią się znacząco od standardowych odpowiedników, jednak mają one opcję włączenia się do sieci WiFi, co znacznie zwiększa mobilność stacji w obrębie całego pomieszczenia. Komputer nie jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania internetowej sieci telefonicznej – za jego pomocą konfiguruje się tylko bramkę VoIP.

Kolejnym, jeszcze nie do końca wykorzystywanym w pełni atutem telefonii internetowej jest przesyłanie obrazu oraz plików. Fakt, potrafią to już komunikatory internetowe działające na zasadzie telefonii VoIP, jednak z czasem zapewne taką opcję dostaną również użytkownicy stacji telefonicznych, które już w tym momencie mają wbudowane ekrany i mogą wyświetlać rozmówcę.

Telefonia internetowa jest jednym z najprężniej rozwijających się technologii ostatnich lat. Warto zwrócić na nią uwagę, szukając tańszej alternatywy dla obecnych operatorów. Z pewnością jest to rozwiązanie przyszłościowe, ułatwiające znacznie użytkownikowi komunikację z innymi ludźmi na całym świecie.


Kod HTML artykułu - ułatwia przedruk artykułu na Twojej stronie www:

Dodaj komentarz