6 grudnia 2023

Precyzyjne serwonapędy i silniki prądu stałego – poznaj ich dystrybutora

Sprawdź, gdzie zamówić silniki szczotkowe, wejdź na https://ultrarobotics.pl.

Coraz powszechniejsze użycie robotyki w najróżniejszych sferach przemysłu oraz automatyzacja procesów magazynowych i logistycznych, narzuca sięgnięcie po najlepsze rozwiązania z obszaru układów napędowych i sterowania. Polska spółka Ultra Robotics wychodzi naprzeciw temu zapotrzebowaniu oferując między innymi dokładne sterowniki serwomechanizmów i serwonapędy od renomowanych globalnych wytwórców.

Ultra Robotics – polski dostawca silników elektrycznych prądu stałego

Istniejąca od ponad 15 lat na naszym rynku firma Ultra Robotics jest dostawcą motoreduktorów (bezszczotkowych i szczotkowych), przekładni planetarnych i falowych, a także silników elektrycznych DC wytwarzanych z surowców wysokiej jakości przez uznanych globalnych producentów. W asortymencie Ultra Robotics znajdują się produkty niemieckiej firmy Harmonic Drive, wytwarzającej czułe niewielkie serwonapędy charakteryzujące się ogromną żywotnością oraz solidnością. Wytwarzane przez Harmonic Drive przekładnie oraz napędy znajdują zastosowanie między innymi w produkcji robotów przemysłowych, obrabiarek czy systemów służących do automatyzacji intralogistyki, a dzięki możliwości ich eksploatacji w ciężkich warunkach środowiskowych, w tym w próżni, stosuje się je także w lotnictwie, kriogenice i kosmonautyce.

Ultra Robotics jest też dostawcą produktów firmy ELMO Motion Control z Izraela, słynącej z najbardziej kompaktowych sterowników serwo (napędy Platinum Twitter), które wyróżniają się szeroką obsługą informacji zwrotnych, wysoką mocą obliczeniową z znacznymi zasobami pamięci oraz wysoką przepustowością, a ich sprawność oscyluje na pułapie 99% nawet przy niewielkich wymiarach. Natomiast jej napędy serwo z linii GOLD znakomicie sprawdzają się w ekstremalnych warunkach środowiskowych, w tym nie tracą funkcjonalności przy ekspozycji na intensywne wstrząsy mechaniczne i wibracje, znacznej wilgotności (nawet do 90-95%), jak również przy szoku termicznym, gdy amplituda temperatury może wahać się od +70 do -40 °C.

Firma Ultra Robotics dostarcza także rozwiązania od Positec, Eisele Antriebstechnik GmbH, Bodine Electric Company i Sesame Motor Corp.

Nasza siedziba:
Ultra Robotics Sp. z o.o.
ul. Ksawerów 21 budynek T1
02-656 Warszawa

Tel.: +48 22 658 06 42
Mob.: +48 22 244 24 81
E-mail: [email protected]