20 kwietnia 2024

Wzmacniacz kanałowy – siła sygnału i zakresy

Jeśli chcesz nabyć wzmacniacz kanałowy, koniecznie odwiedź tę stronę.

Wzmacniacz kanałowy to sprzęt, dzięki któremu możemy odtwarzać telewizję analogową i cyfrową. Jak możemy się domyślić z nazwy kluczową rolą jaką spełnia jest zwiększanie mocy sygnału. Zobaczmy jak funkcjonuje wzmacniacz kanałowy i na jakich pasmach pracuje.

Wzmacniacz kanałowy – do nietypowych zastosowań

U dystrybutorów uzyskamy ogromną ilość aparatów, które wzmacniają i wyrównują sygnał telewizji naziemnej. Służą one zarówno do zwykłych zastosowań, jak i do tych niestandardowych. Zakładane są na terenach, na których zupełnie nie ma sygnału. Sprawdzają się np. w górach, tunelach, jak również w gęsto uzbrojonych budynkach. Bardziej zaawansowane technicznie wzmacniacze kanałowe umożliwiają zdalne rozsyłanie sygnałów telewizyjnych. Ich konstrukcja sprawia, że mogą być montowane na zewnątrz nieruchomości – zdają egzamin w trudnych warunkach.

Wzmacniacz kanałowy – kontrolki sygnalizacyjne

Standardowo wzmacniacz kanałowy wyposażony jest w cztery odrębne wejścia – np. UHF lub w technologii SAW. Moduły mogą być wyposażone w technologię redukującą zakłócenia wytwarzane przez sygnały internetu bezprzewodowego. Zależnie od rodzaju urządzenia posiada również trzy lub cztery specjalistyczne filtry UHF – działające z kanałami k.21-k.69. Dostępne na rynku wzmacniacze kanałowe współpracują między innymi z antenami DIGIT-6DT. Wzmacniacze kanałowe wyposażono w zewnętrzne zasilanie i kontrolki sygnalizacyjne.

Nasza siedziba:
GZT TELKOM-TELMOR Sp. z o.o.
ul. Schuberta 104
80-172 Gdańsk

Tel.: (+48 58) 382-33-49
E-mail: [email protected]