6 grudnia 2023

Tabliczki informacyjne i BHP

Jeśli chcesz kupić tabliczki informacyjne, odwiedź tę stronę.

Tabliczki informacyjne są wymagane przez akty normatywne dotyczące bezpieczeństwa. Sprawiają one, że przestrzeń jest uporządkowana, rośnie także nasze bezpieczeństwo, chociaż na co dzień możemy nie doceniać ich roli. Zobaczmy w takim razie w jakich miejscach możemy spotkać tabliczki informacyjne oraz dlaczego są tak istotne.

Tabliczki informacyjne – znaczą wieżowce i biura

Najbardziej popularne tabliczki informacyjne to przede wszystkim te, które znakują nieruchomości – bloki, biurowce, przedszkola, szpitale. Sprawiają, że z łatwością znajdziemy np. przychodnię. Należy jednak zauważyć, że tabliczki informacyjne nie są umieszczone tylko na murach nieruchomości, ponieważ bardzo często możemy je także spotkać w pomieszczeniach. To ogromny zespół oznaczeń, które z reguły poprawiają bezpieczeństwo i komunikują o zagrożeniach. Takie tabliczki usprawniają znalezienie odpowiedniego pomieszczenia lub urzędnika w wielkich kompleksach budynków – w budynkach rządowych w hallu wiszą tabliczki z określeniami wydziałów. To powoduje, że szybko wyszukamy przykładowo sekretarza czy wydział księgowy. Równie istotne są tabliczki informacyjne z nazwiskami pracowników, które znajdujące się przy wejściu do biura. Pamiętajmy, że tabliczki te mogą mieć zmienianą treść.

Tabliczki informacyjne – informują o toksycznych substancjach

Nie możemy jednak zapominać o bezpieczeństwie – tabliczki informacyjne są przecież nakazywane przez polskie prawo. Informują gdzie znajdują się wyjścia awaryjne, wyznaczają tzw. palarnie, informują o kluczowych telefonach alarmowych. Istnieje powszechny obowiązek korzystania z tabliczek informacyjnych, istnieją też specjaliści od bezpieczeństwa i higieny pracy, którzy są wyznaczeni do ich rozmieszczania. Tabliczki informacyjne produkowane są z wytrzymałych materiałów (takich jak PCV), niejednokrotnie posiadają właściwości fluorescencyjne i można je szybko zamontować.

Nasza siedziba:
Lundi Sp. z o.o.
ul. Kazimierza Wielkiego 58
32-400 Myślenice

Tel.: +48 12 268 74 00
E-mail: [email protected]