6 grudnia 2023

Biżuteria z topazami – poradnik dla kupujących

Jeśli szukasz biżuterii z topazami, zobacz tu

Topaz to jeden z najbardziej wytrzymałych minerałów na świecie, przez co jest wykorzystywany do wytwarzania wyrobów ściernych. Poza tym jest również wymieniany wśród najpiękniejszych minerałów, a jego właściwości od lat są doceniane przez jubilerów oraz ich klientów. Może przybierać najróżniejsze kolory – od bieli, przez czerwony, aż po głęboki fiolet. Jest rzadkim kamieniem – wydobywa się go wyłącznie w Brazylii, na Syberii, w Afryce oraz na wschodzie Starego Kontynentu. Przez złotników jest zazwyczaj przygotowywany szlifem fasetkowym, co dodaje mu niezwykłych walorów wizualnych.

Pierścionki i pozostała biżuteria z topazami

Kolor topazu jest powodem, dla którego jest on wykorzystywany przede wszystkim do produkcji biżuterii ze srebra – doskonale komponuje się z tym kruszcem. Należy przy okazji dodać, że w sklepach spotkamy nie tylko srebrną biżuterię z topazami – dostępne są też wersje wykonane ze złota. Biżuteria z topazami to zazwyczaj kolczyki i wisiorki, jednak jubilerzy wytwarzają też innego rodzaju ozdoby. Zestaw złotych kolczyków z topazami to niekiedy koszt rzędu tysiąca PLN, zaś na srebrne wydamy niekiedy sześć razy mniej.

Gdzie znajdziesz biżuterię z topazami?

Z uwagi na ich właściwości, biżuteria z topazami jest naprawdę popularna. By wybrać wersje szczególnie odpowiadające naszym gustom dobrze więc wybrać się do kilku salonów – a to pochłania mnóstwo czasu. Żeby takich problemów się ustrzec, powinniśmy zdecydować się na kupno w internecie. Jest to rozwiązanie dużo łatwiejsze, a poza tym korzystając z internetu możemy także wyszukać kolczyki czy wisiorki w okazyjnych cenach.