6 grudnia 2023

Duży wybór srebrnych wisiorków

Szukasz srebrnych zawieszek? Koniecznie odwiedź ten adres

Srebro to jeden z najchętniej wybieranych przez artystów surowców. Nie ma w tym jednak nic dziwnego – jest miękkie, pięknie się prezentuje, a także charakteryzuje je nietypowy połysk. Biżuteria taka jak wisiorki srebrne potrzebują jednak specjalnej ochrony – metal ten okazuje się bardzo czuły, w związku z czym możemy uszkodzić. W jaki sposób więc troszczyć się o srebrne ozdoby?

Mocne środki myjące niszczą wisiorki srebrne

Detergenty dla srebra okazują się szkodliwe. Przez nie metal może odbarwiać się oraz pokrywać się osadem. Nie wolno zatem używać ich do czyszczenia ozdób, a podczas prania ręcznego koniecznie powinniśmy ściągnąć noszone wisiorki srebrne lub pierścionki.

Szkatułki do wisiorków srebrnych

Warto dbać o wisiorki srebrne również wtedy, kiedy nie mamy ich założonych. Do ich trzymania powinniśmy znaleźć pudełka wyściełane od środka delikatnym materiałem – zapobiegniemy tak ich uszkodzeniu. Srebro nie najlepiej reaguje również na kontakt z wodą oraz promieniami słonecznymi, które mogą powodować, że straci barwę albo zmieni kształt. Zanim włożymy parę przedmiotów do pudełka, musimy przed tym zabezpieczyć je delikatną ścierką albo wrzucić do plastikowego worka.

Wisiorki srebrne – jakimi środkami je czyścić?

Do czyszczenia srebrnej biżuterii najlepiej wykorzystać ciepłą wodę z dodatkiem soli – doskonale usuwa pojawiający się na powierzchni tego surowca nalot. Oprócz tego odpowiednie będą również alkohol, białko jaja i specjalne płyny. Do czyszczenia srebrnej biżuterii musimy używać miękkich ścierek – sztywne potrafią porysować powierzchnię.