6 grudnia 2023

Kilka słów o kolczykach kwiatkach

Jeśli chcesz zamówić kolczyki kwiatuszki, koniecznie sprawdź https://www.bizutik.pl/kolczyki/kwiatki.

Kwiaty oraz ogólnie flora od wieków są jednym z ulubionych motywów, z którego złotnicy czerpią inspirację. Przyczyn tego jest sporo. Pośród najistotniejszych wyliczyć warto ewidentnie ogromne zróżnicowanie tego rodzaju motywów sprawiające, że biżuterię z kwiatami zakładają zarówno przez kilkuletnie dzieci, jak i dojrzałe kobiety. Nie powinniśmy zapominać także o przyciągającym wzrok wyglądzie, którym nierzadko wyróżniają się kolczyki kwiatki tudzież pozostała biżuteria wykorzystująca motywy florystyczne – ta wszak doskonale współgra zarówno z gustownymi, wyjściowymi kreacjami, jak i stylizacją noszoną na co dzień. Jak więc dobrać kolczyki kwiatuszki, żeby dobrze wyglądać?

Kolczyki kwiatuszki – emaliowane lub przyozdobione kamieniami szlachetnymi

Kolczyki kwiatki bywają naprawdę błyskotliwym dopełnieniem każdego stroju – niejednokrotnie stają się nawet dominującym jej dodatkiem. Żeby tak się jednak stało, należy je prawidłowo dobrać do konkretnej stylizacji. Gdy mówimy o kreacjach wieczorowych bądź tych przeznaczonych na oficjalne okazje, najodpowiedniejszym dodatkiem do nich są naturalnie kolczyki kwiatki przyozdobione kryształkami Swarovskiego bądź drogimi kamieniami. Kolczyki emaliowane będą natomiast prezentować się ładnie przy mniej uroczystych, powszednich stylizacjach. Zwróćmy także uwagę na typ ich zapięcia – kolczyki z motywami kwiatowymi zwykle zakłada się na sztyfty. Oddzielną kategorię stanowią kolczyki produkowane z przedtem rzadko używanych w branży jubilerskiej surowców, takich jak żywica epoksydowa, drewno czy ceramika.

Nie tylko kolczyki kwiatuszki. Pozostałe motywy inspirowane florą

Pozostając nieprzerwanie w kręgu kolczyków kwiatuszków, nie można nie wspomnieć o tym, iż kwiaty to nie jedyny motyw roślinny, który podbił uznanie złotników i ich klientów. Ogromną popularnością cieszą się również wzory inspirowane kształtem liści oraz pnączy. Nieco rzadziej występują – jakkolwiek możemy znaleźć je w sklepach – to kolczyki inspirowane kształtem owoców lub całych roślinnych sylwetek.

Nasza siedziba:
Sklep internetowy Biżutik.pl
ul. Grzegórzecka 78/8
31-559 Kraków

E-mail: [email protected]