6 grudnia 2023

Pierścionki zaręczynowe są z nami od wieków

Znajdź pierścionki zaręczynowe Kraków.

Gdy odnajdziesz kobietę, z którą zechcesz spędzić całe życie, prędzej czy później podejmiesz decyzję o małżeństwie. Wcześniej jednak następuje ta wyczekiwany przez większość kobiet moment – oświadczyny, na które musisz znaleźć pierścionek zaręczynowy.

Pierścionek zaręczynowy – niegdyś bez złota oraz diamentów

Podarowanie kobiecie pierścienia to niezmiernie stara tradycja, sięgająca przypuszczalnie Starożytnego Egiptu. Pierścionki mają postać koła, które reprezentuje nieskończoność. Zgodnie z tradycją nosi się je na palcu serdecznym lewej ręki, zwanym notabene “palcem obrączkowym”, co wynika z poglądu, iż od tego palca biegnie “vena amoris”, czyli żyła prowadząca wprost do serca. Ogólnie uważa się, iż to Grecy przywieźli na Stary Kontynent zwyczaj wręczania pierścionków zaręczynowych. Na początku wytwarzano je z łodyg tataraku, ze skóry, a także kości słoniowej. Dopiero w późniejszym okresie Rzymianie wykorzystali do ich produkcji metali, w głównej mierze żelaza. Wartościowymi pierścieniami ze złota lub srebra obdarowywano jedynie wówczas, gdy mężowie pragnęli pokazać swoją pełną ufność do partnerki. Obecnie pierścionki zaręczynowe od razu kojarzymy z drogimi kamieniami, złotem i platyną, aczkolwiek materiały te tak naprawdę szeroko stosuje się do ich tworzenia dopiero od kilku stuleci, przy czym znamienny przyrost ich popularności można zauważyć w poprzednim wieku.

Pierścionki zaręczynowe – czy ich koszt ma znaczenie?

Nie ulega wątpliwości, że wymarzona biżuteria zaręczynowa to platynowy pierścień z ogromnym diamentem, jednak potencjał swobodnego zestawiania różnych kamieni i metali jest ogromny. Oprócz diamentów wykorzystuje się rubin, szafir bądź topaz. Część osób wybiera tańsze metale, jak srebro, stal damasceńską, tytan, a nawet drewno, jednak nieprzerwanie na rynku dominują pierścionki wykonane z platyny i rozmaitych typów złota (żółtego, białego i czerwonego).
Ile powinien kosztować pierścionek zaręczynowy? Jeszcze n funkcjonowało pogląd, iż mężczyzna winien zapłacić na niego minimum 2 miesięczne pensje. Koszt pierścionka zależny jest od rozmaitych czynników: liczby karatów, designu, surowca czy użytego kamienia, skutkiem tego każdy odszuka piękny, oryginalny pierścionek na miarę swoich możliwości finansowych. Miejmy jednakże na uwadze, że pierścionek zaręczynowy jest przede wszystkim wyrazem uczucia i zaangażowania, zatem jego cena ma drugoplanowe znaczenie. Liczy się to, czy spodoba się naszej narzeczonej.

Nasza siedziba:
Alians - sklep jubilerski
ul. Kalwaryjska 32
30-504 Kraków

Tel.: +48 12-296-32-80
E-mail: [email protected]