21 lutego 2024

Srebrna biżuteria z ametystami

Jeśli szukasz biżuterii z ametystami, powinieneś odwiedzić tę stronę

Ametyst to według wielu najbardziej wyjątkowa odmiana kwarcu. Występuje między innymi w Chinach, Meksyku, Urugwaju i Sri Lance. Jego złoża znajdują się również w Polsce. Ametyst ma fioletowy kolor, który zawdzięcza obecności śladowych ilości glinu i żelaza. Bogatą kolekcję biżuterii z tymi kamieniami znajdziecie na stronie www.ametysty.com.pl.

Biżuteria z ametystami – doceniana od wieków

Ametysty znajdowały się w wielu klejnotach koronnych. Ametyst uwielbiała np Katarzyna II Wielka. Znaleźć go było można w berłach władców brytyjskich. w XXI wieku, znajdziesz go w pierścionkach i kolczykach, choćby na stronie ametysty.com.pl. Pięknie prezentuje się w stylizacjach wieczorowych. W celu rozświetlenia twarzy, warto założyć srebrne kolczyki na sztyftach z ametystami, jeżeli zaś chcemy uzyskać bardziej widoczny efekt lepiej zdecydować się na duży element, taki jak broszka.

Biżuteria z ametystami i jej moc

Ametyst nazywany jest kamieniem relaksu. Dlatego też biżuterię z tym przepięknym kamieniem warto mieć nie tylko ze względu na piękny kolor i estetykę, lecz również z powodów natury metafizycznej. Część kobiet, nosząc kolczyki z ametystem przez dłuższy czas, zaczyna czuć spokój i uwalnia umysł. Na temat energii tego kamienia ozdobnego najlepiej wyrobić sobie własny pogląd.