6 grudnia 2023

Baby sensory – zajęcia niezwykle ważne dla niemowląt

Dla niemowlęcia zabawa nie jest tylko przyjemnością – poprawnie pokierowana może stymulować ich rozwój. Opiekuni, pragnący rozwijać umiejętności kognitywne swoich dzieci, mogą partycypować ze swoimi pociechami w zajęciach baby sensory.

Zajęcia baby sensory dla maluchów

Zajęcia baby sensory to zabawy dla niemowląt, a więc dzieci nie starszych niż 13 miesięcy. Pierwszy rok życia jest wyjątkowo istotny dla dziecka, gdyż zachodzi wówczas jego bardzo intensywny rozwój fizyczny oraz mentalny. W wyniku doznań sensorycznych w tkance mózgu dziecka tworzą w tym okresie dziesiątki milionów kolejnych połączeń. Tym samym warto zapewnić o znaczną liczbę ciekawych wrażeń, które wpłyną pozytywnie na rozwój malucha. Zajęcia sensoryczne dla najmłodszych prowadzone są w dwóch grupach wiekowych – dla maluchów do szóstego miesiąca oraz tych powyżej siódmego miesiąca życia. Ze względu na to, iż przeznaczone są dla niesłychanie małych dzieci, trwają mniej więcej godzinę, która podzielona jest na cykle wyciszenia i zabawy. W ciągu zajęć dzieci angażowane są w rozmaite aktywności, które stymulują ich rozwój psychiczny oraz umiejętności ruchowe i porozumiewania się.

Kreatywne zajęcia muzyczne dla najmłodszych

Dźwięk jest jednym z korzystnie wpływających na rozwój dziecka bodźców. Dzięki grze na najrozmaitszych instrumentach, zarówno młodsze, jak i starsze maluchy, kształtują wrażliwość na piękno oraz wyobraźnię, uczą się też pojęcia tempa. Styczność z muzyką we wczesnym wieku rozwija zdolności kognitywne maluchów, co w przyszłości nieraz jest bazą do łatwiejszego zrozumienia reguł matematyki. Zajęcia muzyczne to też interesująca zabawa w towarzystwie równolatków. W trakcie spotkań muzycznych generowane są dźwięki na bezpiecznym pułapie głośności. Pod okiem doświadczonego w pracy z dziećmi instrumentalisty, najmłodsi dowiedzą się, iż muzykę można tworzyć także za pośrednictwem najróżniejszych przedmiotów.