20 kwietnia 2024

Czego dowiesz się na kursie rysunku architektonicznego?

Dalsze informacje o rysunku architektonicznym.

Architektura od wielu lat jest jednym z najbardziej obleganych kierunków na krajowych uczelniach. Na jego dużą popularność wpływa sporo elementów – w głównej mierze fakt, iż są to nadzwyczaj ciekawe studia oraz perspektywa wysokich zarobków i wciągającej pracy po ich ukończeniu. Aby dostać się na architekturę należy jednakże nie tylko wykazać się wiedzą odnośnie najistotniejszych reguł rządzących tą dyscypliną, ale także umiejętnością rysowania. Jeżeli nią nie dysponujemy, przed egzaminami wstępnymi warto zgłosić się na kurs rysunku architektonicznego.

Kurs rysunku architektonicznego – czego się nauczymy?

Osoby, które zapisują się na kurs rysunku architektonicznego otrzymają kompleksowe przygotowanie do egzaminu na studia. Oferta jest adresowana do osób dysponujących co najmniej podstawowe umiejętności rysowania. Długość zajęć cztery godziny zegarowe. W tym czasie nauczyciel przekazuje uczestnikom niezbędne wiadomości dotyczące perspektywy i kompozycji, jak również specjalistycznych zagadnień, takich jak wizualizacja terenów zielonych. W toku kursu przyszli studenci architektury pracują nad jednym rysunkiem, a prowadzący wspomaga ich w przygotowaniu pracy, która będzie pozytywnie oceniona przez komisję na uczelni.

Kurs architektury – ćwiczenia praktyczne i próbny egzamin

Kurs rysunku architektonicznego obejmuje nie tylko lekcje rysunku, ale również wskazówki specjalistów, które pomogą przygotować się należycie do egzaminów – między innymi na temat tego, jak sporządzić najlepsze portfolio na każdą z uczelni (na przykład te w Krakowie, Poznaniu, Warszawie, Wrocławiu lub za granicą). Chętni mogą przystąpić do egzaminu próbnego, w trakcie którego zobaczą, czego mogą oczekiwać w przyszłości. Szkoły rysunku oferują także swoim uczniom zajęcia z historii sztuki – ta wiedza okaże się nieodzowna na egzaminie i podczas studiów.

Nasza siedziba:
Pracownia Domin Kraków
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 517 230 274
E-mail: [email protected]