21 lutego 2024

Kurs digital painting – malarstwo cyfrowe to nie tylko Photoshop

Pokaźna porcja informacji o malarstwie komputerowym. Przeczytaj koniecznie!

Sztuka nie zostaje w tyle i od dłuższego czasu usiłuje podążać drogą rozwoju cyfrowego. Zdolność malarstwa tradycyjnymi sposobami dzisiaj nie jest już wystarczająca, by zdobyć pracę w branży gamingowej lub filmowej, ponieważ te gałęzie rozrywki w procesie opracowania koncepcji świata przedstawionego oraz postaci wykorzystują najczęściej profesjonalne oprogramowanie komputerowe. Wiedząc o tym ogromna grupa początkujących osób zaczynając swoją przygodę z rysunkiem od razu sięga po popularne programy, używane powszechnie w malarstwie komputerowym.

Popularne narzędzia do malarstwa cyfrowego

Jest kilka programów wykorzystanych do malarstwa komputerowego, czyli do tzw. digital paintingu. Jednym z najstarszych z nich jest Photoshop od Adobe, który pomimo iż został opracowany jako oprogramowaniem do obróbki zdjęć, szybko stał się podstawowym softwarem ilustratorów oraz game devów. Za sprawą sukcesu Photoshopa pojawiły się inne analogiczne programy, jak przykładowo Corel Painter, ArtRage czy Clip Paint Studio, w których dzięki zastosowaniu różnorodnych cyfrowych pędzli można tworzyć prace przywodzące na myśl obrazy wykonane gwaszem, farbami olejnymi lub akwarelą. Malarstwo cyfrowe zapewnia twórcom ogromną wolność – artysta ma możliwość poprawiania nieudanych maźnięć pędzla, jak również ponosi mniejsze wydatki. Cyfrowych farb nie trzeba wszak uzupełniać!

Malarstwo komputerowe – szkolenie pod okiem instruktora

Na ogół nauka malarstwa cyfrowego odbywa się tak jak poznawanie tradycyjnych technik plastycznych. Oczywiście pierwsze próby można podjąć samemu, jednak żeby rozwinąć jak najlepiej swój warsztat, a jednocześnie poznać wszelkie opcje oprogramowania oraz najpopularniejsze metody wykorzystania pędzli, radzimy zapisać się na kurs opracowany przez wykwalifikowanego instruktora. Jeśli w pobliżu twojego miejsca zamieszkania nie działa szkoła rysunku, która miałaby w ofercie szkolenie z digital paintingu, możesz kupić dostęp do różnych video kursów Adobe Photoshop online. Spektrum zagadnień jakie analizują takie kursy jest rozległe i uczą one znacznie więcej niż tylko najważniejszych funkcji oprogramowania. Kluczowe jest jednakże, by postanawiając o zakupie kursu digital paintingu online wybrać taki, który pozwala użytkownikowi na konsultacje z twórcą szkolenia.

Nasza siedziba:
Digitalownia Studio Grafiki 2D i 3D
Workshop Kraków Sp. z o.o.
ul. Westerplatte 3/3
31-033 Kraków

Mob.: +48 797-274-186
E-mail: [email protected]