W ostatnich latach kwestia ekologii przeobraziła się w jedną z przewodnich spraw, roztrząsanych na forum światowym. Potrzeba modyfikacji naszego postępowania związanego z odpowiedzialnym stosowaniem surowców, pomału przenika do każdej sfery życia, również do świata marketingu. W dzisiejszych czasach zarówno duże koncerny, jak i drobne firmy, aspirują do tego, by stać się eco-friendly. Swoją dbałość o ochronę środowiska mogą one zaprezentować konsumentom w przeróżny sposób, także przez użycie w działaniach promocyjnych ekologicznych gadżetów reklamowych.
Z czego wykonywane są ekologiczne gadżety reklamowe?
Eko gadżety to produkty reklamowe, ale wytworzone z surowców przetworzonych albo łatwo degradowalnych. Są to także gadżety z naturalnych tekstyliów, które można używać na co dzień i których obdarowany nimi klient nie pozbędzie się zbyt szybko. Powoduje to, że ich wykorzystanie w nikłym stopniu wyrządza szkodę otoczeniu. Do grupy eko gadżetów promocyjnych kwalifikuje się także te artykuły, które wyprodukowane są z polipropylenu (PP). Pomimo, iż jest to polimer, bez trudu daje się go przetwarzać, a kiedy staje się to już niemożliwe, w trakcie jego rozkładu nie wytwarzają się szkodliwe gazy.
Ekologiczne gadżety reklamowe – co można kupić?
Można przypuszczać, iż w ofercie hurtowni z rzadka pojawia się szeroki wybór eko gadżetów. To błędne myślenie. Już sam asortyment odzieży promocyjnej jest olbrzymi – można zlecić nadruki na t-shirtach z bawełny organicznej, w różnych krojach (męskich, dziecięcych oraz damskich), jak również w wielu barwach. Nadruki reklamowe nanoszone są na płócienne lub bawełniane torby, dostępne nie tylko w formie popularnych toreb z uszami, ale również np. workowych plecaków. Inne modne gadżety tego rodzaju to rzecz jasna długopisy, które wytwarza się z bambusa lub ze zrolowanego papieru, ekologiczne puszki z biodegradowalnego polilaktydu, papierowe pojemniki na napoje oraz portmonetki.
Podobne wpisy
Audyt Google Ads i jego możliwości
Cennik pozycjonowania stron
Link building poprzez PBN – postaw na wizytówki NAP i artykuły z canonicalem