20 kwietnia 2024

Chcesz wziąć udział w trekkingu? Musisz mieć dobrą kondycję!

Trekkingi górskie - tutaj poznasz aktualną ofertę.

Górskie wycieczki przybierają wiele form. Od spokojnych spacerów po prostych szlakach w bliskim sąsiedztwie domów turysty, przez całodniowe, piesze marsze po szlakach klasyfikowanych wyżej na skali trudności, aż po zaawansowane trekkingi. By wziąć udział w trekkingach, potrzebna jest praktyka w wędrówkach po górach (zarówno oznaczonymi trasami, jak i poza nimi), minimum dobra sprawność fizyczna, jak również biegłość korzystania ze sprzętu wspinaczkowego i turystycznego. Jednakże w zamian za niejednokrotnie ogromny wysiłek dostajemy możliwość podziwiania nieziemskich widoków i kontaktu z dziewiczą przyrodą.

Trekkingi – dopasuj właściwy poziom trudności do swoich zdolności

Stopień trudności jest zależny od obszarów, przez które biegną trekkingi. Profesjonaliści klasyfikują trzy poziomy trudności pieszych wycieczek w tereny górzyste. W trekkingach najniższego stopnia wziąć udział mogą te osoby, które dysponują , a stan ich zdrowia nie stanowi przeciwwskazana do większego wysiłku. Kolejny stopień trudności wymaga lepszej kondycji fizycznej i minimum minimalnej praktyki w górach – np. w polskich Tatrach. Trzeci poziom to wyprawy dla jednostek z doskonałą sprawnością fizyczną, wiedzą z obszaru charakteru wysokich łańcuchów górskich i umiejących obsługiwać sprzęt, jak również nieobawiających się trudnych warunków biwakowania w trakcie długiej wyprawy.

Dokąd wybrać się na trekking?

Trekkingi można prowadzić we wszystkich górach. W Polsce pasjonaci tego rodzaju obcowania z naturą w najwyższym stopniu upodobali sobie szlaki w Tatrach. Jeśli zaś chodzi o inne góry na kontynencie europejskim, ogromnym powodzeniem szczycą się bałkańskie Góry Przeklęte, wschodnia część Karpat, graniczące z Azją Ural i Kaukaz, a także Alpy. Najbardziej doświadczone w trekkingu osoby powinny zaś sprawdzić swoje umiejętności w czasie wyprawy w Andach, Himalajach bądź Karakorum.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]