20 kwietnia 2024

Najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce

Chcesz poznać najładniejsze trasy rowerowe w Małopolsce? Koniecznie wejdź na narowery.visitmalopolska.pl.

Małopolska ma możliwość poszczycić się kolosalną rozpiętością geograficzną naturalną oraz ładnymi pejzażami. Gigantyczne wrażenie robią w głównej mierze góry, jakich w Małopolsce nie brakuje – jednakowoż nie tylko. Dużo z efektownych miejsc można odwiedzić rowerem. Przedstawiamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce!

Małopolska na rowery! / Małopolska – trasy rowerowe / Małopolska – najlepsze trasy rowerowe / Trasy i szlaki rowerowe – Małopolska

Trasy oraz szlaki rowerowe w Małopolsce są bardzo zróżnicowane. Znajdziemy tu zarówno takie szlaki rowerowe, które są zawikłane technicznie, jak oraz trasy korzystne do jazdy z dzieckiem. Przykładem tej ostatniej jest VeloKrynica, łącząca Muszynę z Krynicą. Tereny są nadzwyczaj malownicze, a trasa rowerowa odseparowana od ruchu samochodowego, co gwarantuje beztroską jazdę oraz podziwianie pejzaży.
Skoro wymieniamy najpiękniejsze trasy rowerowe w Małopolsce, nie możemy nie wspomnieć o trasie VeloDunajec, którą niektórzy nazywają wręcz wizytówką Małopolski. Po drodze spotykamy wiele atrakcji, między innymi Zakopane, Jezioro Czorsztyńskie, zamek w Nidzicy, Jezioro Rożnowskie, lecz prawdopodobnie najogromniejszą z nich jest wyprawa szlakiem biegnącym przełomem Dunajca. Tutejsze widoki są pamiętne!
Inną trasą rowerową, jaka należy do najpiękniejszy w Małopolsce – a przy tym w największym stopniu znanych i najentuzjastyczniej odwiedzanych – jest VeloCzorsztyn. Ten trakt rowerowy biegnie dookoła Jeziora Czorsztyńskiego. Jego atutem – oprócz ładnych widoków (i to obojętnie od pory roku) – jest idealna nawierzchnia oraz mnogość atrakcji oraz bogate zaplecze gastronomiczne.
Małopolska na rowery! Na koniec napomknijmy o jednym z najsłynniejszych szlaków turystycznych w Polsce – Szlaku Orlich Gniazd, ma on bo swój rowerowy wariant. Ten szlak rowerowy zapewnia takie atrakcje jak poetyczne ruiny zamków i atrakcyjna natura, lecz też przewyższenia oraz trudności techniczne na trasie.