6 grudnia 2023

Niezapomniane przeżycia – wyprawa na Kilimandżaro dla miłośników gór

Więcej o Kilimandżaro wyprawa

Zdobywanie wierzchołków gór to fantazja wielu turystów, którzy lubią nietuzinkowe wyzwania. Silnych doznań niewątpliwie zapewni ekspedycja na Kilimandżaro.

Z jakiego powodu warto uczestniczyć w wyprawie na Kilimandżaro?

Zlokalizowana w Tanzanii góra Kilimandżaro jest najwyższym szczytem Afryki – osiąga prawie 6000 m n.p.m. Podróżników przyciągają głównie niepowtarzalne krajobrazy, sposobność zobaczenia obcych im zwierząt w ich naturalnym środowisku, jak również kurczące się już lodowce. W skład masywu wchodzą trzy góry będące pozostałością po wulkanach – Shira, Mawenzi i Uhuru. Wyprawa na ten szczyt Afryki wymusza stosowne przygotowanie się – ze względu na ogromną wysokość realne jest ryzyko pojawienia się choroby wysokościowej, natomiast niestabilne warunki atmosferyczne sprawiają, że dotarcie na wierzchołek masywu jest dużym wyzwaniem. Osoby chcące uczestniczyć w wyprawie muszą cechować się świetną kondycją psychiczną oraz fizyczną, które pozwolą na maszerowanie przez blisko 7 do 9 godzin dziennie.

Co powinno się wiedzieć przed wyjazdem na Kilimandżaro?

W okresie przygotowywania się do wyjazdu na Kilimandżaro musimy poddać się obligatoryjnemu szczepieniu przeciw żółtej febrze, po którym otrzymamy tzw. Żółtą Książeczkę. Przed wyjazdem warto też zakupić medykamenty o działaniu przeciwmalarycznym. Przed rozkwitem choroby ochroni także należyta profilaktyka – zastosowanie środków odstraszających insekty, a także nakładanie okrycia wierzchniego zakrywającego ramiona i nogi. A w jaki sposób uniknąć rozwoju choroby wysokościowej? Wyprawa na wierzchołek Kilimandżaro należy poprzedzić odpowiedniej długości aklimatyzacją, która przystosuje organizm do do rozrzedzonej atmosfery.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]