21 lutego 2024

Trekkingi w Himalajach – najpopularniejsze trasy

Jesteś zainteresowany pełną ofertą wyprawy w Himalaje? Nie czekaj! Wejdź na www.exploruj.pl.

Himalaje wspólnie ze zlokalizowanym w pobliżu pasmem Karakorum to góry owiane prawdziwą legendą. Oddziałuje na to dużo czynników – w głównej mierze fakt, że są to najwyższe łańcuchy górskie naszej planety i to oczywiście w tym miejscu znajdują się wszystkie ośmiotysięczniki. Trzeba napomknąć również o skrajnej trudności niektórych szczytów oraz tym, iż to właśnie te góry są areną rywalizacji doświadczonych himalaistów z całego świata. Nie zadziwia nas stąd zainteresowanie, jakim wyprawy w Himalaje cieszą się także wśród okazjonalnych turystów.

Trekking w Himalajach – zaufaj doświadczonym przewodnikom

Na wstępie należy zaakcentować, iż jeśli chodzi o trekking, Karakorum oraz Himalaje są najtrudniejszymi górami – nawet, jak wyprawa nie wiąże się z wejściem na dany wierzchołek. Trudności sprawia też samo opracowanie podróży – kupno biletów czy zdobycie wizy i pozwolenia. Wobec tego najodpowiedniejszym wyjściem będzie skorzystanie z usług firm organizujących wyjazdy w wysokie góry. Dodatkowym plusem jest piecza profesjonalnych przewodników (w tym tych mówiących po polsku), co zagwarantuje, że trekking w Himalajach stanie się bezpieczny także dla osób, nie posiadających doświadczenia w poruszaniu się po tak wysokich górach.

Trekking w Himalajach – nie tylko dla profesjonalistów

Z oczywistych przyczyn osoby podczas swojej pierwszej wizyty w Karakorum albo Himalajach w Karakorum bądź Himalaje prawie nigdy nie postanawiają o wejściu na ośmiotysięcznik. Nie świadczy to jednak, że te góry staną się ich niespełnionym marzeniem, ponieważ często przygotowywane są trekkingi wokół takich wierzchołków jak Everest, Annapurna czy Lhotse. Na uczestników tych wycieczek czeka nie tylko okazja do pokonania swoich słabości, ale także możliwość obserwacji powszedniego życia Nepalczyków i podziwianie jedynych w swoim rodzaju widoków, jak , przykładowo, lodospad Khumbu u stóp Everestu.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]