20 kwietnia 2024

Chcesz zwiedzić ciekawe miejsca w Małopolsce? Koniecznie sprawdź ten portal!

Atrakcje turystyczne w Małopolsce. Więcej informacji na visitmalopolska.pl.

Mimo, że Małopolska to jedno z najmniejszych polskich województw, ma ono mnóstwo do zaoferowania zarówno przyjezdnym zza granicy, jak i z innych części kraju. Dzieje się tu wiele, stąd często trudno znaleźć coś dla siebie w natłoku wiadomości o planowanych imprezach sportowych bądź kulturalnych i godnych zwiedzenia zabytkach w Małopolsce.

Skąd czerpać kompleksowe informacje o wartych zobaczenia miejscach w Małopolsce?

Aby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego województwa, powstał portal visitmalopolska.pl. Publikowane są tu wiadomości nie tylko o interesujących miejscach oraz zabytkach w Małopolsce, ale także o wystawach i eventach kulturalnych, folklorystycznych czy sportowych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się w witrynie? Podróżnicy myślący o pobycie w Małopolsce już na stronie głównej spostrzegą mapkę, na której błyskawicznie wyszukają galerie i zabytki, Centra Informacji Turystycznej, a także pensjonaty, hotele i schroniska młodzieżowe położone w miejscowościach Małopolski. Strona ułatwia zorganizowanie wizyty na południu Polski też pod kątem logistycznym, oferując informacje zarówno o lotniskach i dworcach, jak i o wypożyczalniach samochodów i parkingach. Z kolei dla tych, którzy z przeróżnych powodów nie mogą zobaczyć Małopolski na własne oczy, serwis przygotował wirtualne spacery prezentujące m.in. atrakcje narciarskie, czar regionalnego folkloru czy zamek na Wawelu.

Serwis o ciekawych miejscach Małopolski dba również o obcokrajowców

Serwis visitmalopolska.pl nie zapomina także o przyjezdnych z zagranicy, którzy ochoczo odwiedzają Kraków, Zakopane oraz pozostałe górskie miejscowości. Ciekawostki zawarte na stronie dostępne są w związku z tym w języku angielskim, ale także w między innymi w języku hiszpańskim, włoskim oraz niemieckim, francuskim. Niesłychanie pomocna dla obcokrajowców jest też podstrona Rozmówki, na której poznają ważne słowa i zwroty, które umożliwią im dogadać się z Polakami w rozmaitych sytuacjach, które mogą ich spotkać w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów mających swoje siedziby na obszarze województwa małopolskiego.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego