29 listopada 2023

Szukasz ciekawych miejsc w Małopolsce? Zajrzyj na ten portal

Chcesz poznać fajne miejsca w Małopolsce? Dobrze trafiłeś!

Choć województwo małopolskie jest jednym z mniejszych w Polsce, ma ono sporo do zaoferowania zarówno przyjezdnym z innych regionów kraju, jak i zza granicy. Dzieje się tu wiele, dlatego nieraz z trudem można znaleźć coś dla siebie w zalewie wiadomości o godnych zobaczenia zabytkach i planowanych eventach kulturalnych bądź sportowych w Małopolsce.

Atrakcje w Małopolsce – odwiedź serwis przygotowany specjalnie dla turystów

Żeby przedstawić zainteresowanym ciekawe miejsca turystyczne tego regionu, stworzono witryna visitmalopolska.pl. Znajdziesz tu wiadomości nie tylko o atrakcyjnych miejscach oraz zabytkach Małopolski, ale także o pokazach i wydarzeniach sportowych, kulturalnych czy folklorystycznych planowanych na jego terenie. Serwis prowadzony jest w ramach projektu MSIT, a więc Małopolskiego Systemu Informacji Turystycznej. Czego dowiemy się na stronie? Osoby myślące o przyjeździe do Małopolski już na głównej stronie dostrzegą mapę, na której migiem wyszukają zabytki i galerie, Centra Informacji Turystycznej oraz pensjonaty, hotele i kempingi zlokalizowane w miastach województwa. Strona pomaga zaplanować wizytę na południu Polski również pod kątem logistycznym, dostarczając informacje zarówno o wypożyczalniach samochodów i parkingach, jak i o dworcach i lotniskach. Co więcej, dla osób, które z najrozmaitszych powodów nie mogą przyjechać do Małopolski, strona przygotował wirtualne spacery pokazujące m.in. zamek na Wawelu, trasy rowerowe oraz czar lokalnego folkloru.

Spis ambasad i przydatne rozmówki – kluczowe informacje dla cudzoziemców

Portal visitmalopolska.pl nie zaniedbuje również przyjezdnych z zagranicy, którzy chętnie przyjeżdżają do Krakowa, Zakopanego i mniejszych południowych miejscowości. Komunikaty znajdujące się na portalu publikowane są zatem w języku angielskim, ale prócz tego w m.in w języku hiszpańskim, rosyjskim i niemieckim, francuskim. Niezmiernie przydatna dla cudzoziemców może być też sekcja Rozmówki, gdzie poznają ważne słówka i sformułowania, które pozwolą im porozumieć się z Polakami w przeróżnych sytuacjach, w których mogą się znaleźć w czasie wczasów naszym kraju. Zagraniczni turyści znajdą tu rejestr ambasad oraz konsulatów zlokalizowanych na obszarze Małopolski.

Nasza siedziba:
VisitMalopolska.pl
Oficjalny portal turystyczny Województwa Małopolskiego