6 grudnia 2023

Skitury – wycieczki po górach na nartach

Potrzebujesz więcej wiadomości o pełnej ofercie skitur? Świetnie trafiłeś! Skieruj się na www.exploruj.pl.

Gros osób podróżujących w góry zimą, jedzie tam na ogół jedynie po to, żeby oddać się szusowaniu na nartach bądź na snowboardzie. Niemniej jednak nie jest to jedyna forma wypoczynku, którą w zimowe dni można uprawiać w górach. Ci, którzy chcą sprawdzić, czy podołają bardziej wymagającemu fizycznemu wyzwaniu, powinni chociaż raz uczestniczyć w skiturach albo wyprawach na rakietach.

Intensywne, a zarazem niezmiernie satysfakcjonujące skitury

Turystyka na nartach przeżywa od kilkunastu lat swój rozkwit. Coraz więcej osób nie oczekuje już zwyczajnego wypoczynku w góralskim domku i sporadycznego zjazdu z atrakcyjnych tras narciarskich. Ci, którzy pragną poznać góry bliżej, decydują się na przeżywanie ich piękna podczas stosunkowo trudnych, a zarazem niezwykle satysfakcjonujących skitur. Jazda terenowa na nartach jest jednak rekomendowana jedynie dla obytych w górach narciarzy, którzy poznali bardzo dobrze technikę jazdy i którzy wiedzą też jak używać raków oraz czekanu. Dlaczego? Przemieszczanie się poza dostosowanymi dla turystów stokami, jest zwyczajnie daleko trudniejsze. Potrzeba do tego również lżejszych butów oraz nart.

Skitury – nie tylko Włochy i Bułgaria

Skitury organizowane są w wielu pasmach górskich. W Europie bardzo popularnymi destynacjami wśród entuzjastów skitur są bezsprzecznie bułgarskie Riła oraz Pirin i włoskie Alpy, gdzie bez problemu poradzą sobie nawet skiturowcy o umiejętnościach na średnim poziomie. turyści znad Wisły nie są jednak ograniczeni jedynie do wypadów organizowanych w granicach naszego kontynentu – na nartach można zwiedzić pasmo górskie afrykańskiego Atlasu Wysokiego, gdzie są kapitalne warunki do tego rodzaju wypraw. Podczas takiej skitury najważniejszą atrakcją jest możliwość wejścia na wierzchołek Jabal Toubkal, który położony jest na wysokości ponad 4 tyś. m n.p.m. Osoby zaciekawione udziałem w tego typu eskapadzie w górach, które nie wiedzą, czy jakaś trasa będzie dostosowana do posiadanych przez nie umiejętności narciarskich, mogą zwrócić się o pomoc instruktorów współpracujących z organizatorem skitur.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]