21 lutego 2024

Wakacje na plaży nie są dla ciebie? Szukaj ofert wycieczek dla aktywnych

Oferta aktywnych wypraw w dobrej cenie. Sprawdź co dla Ciebie stworzyliśmy.

Wyróżnia się dwie kategorie ludzi: pierwsi kochają wolne dni spędzać na słodkiej bezczynności, a drudzy każdy dzień urlopu starają się zaplanować sobie tak, aby zrobić coś nowego, czego dotąd nie doznali. Specjalnie dla tych ostatnich biura turystyczne tworzą nietuzinkowe oferty wypraw dla aktywnych.

Szansa na zawiązanie długoterminowych znajomości – aktywne wyprawy

Aktywne wycieczki to starannie zaplanowane parodniowe wyprawy dla tych, którzy pragną poznać rozmaite zakątki naszego kraju oraz świata z kompletnie innej perspektywy. Scenariusz takich wycieczek jest naładowany fantastycznymi atrakcjami, których zwykły turysta nie uświadczy z pozycji komfortowego leżaka na ganku wynajętej kwatery w górach. Wyprawa dla osób poszukujących nowych doświadczeń to dodatkowo doskonała okazja, żeby zdobyć przydatne umiejętności, bowiem nierzadko wiąże się ze instruktażami niezbędnymi do opanowania zasad przeżycia w określonym obszarze. Podczas wycieczki w góry można między innymi nauczyć się posługiwania się czekanem i rakami czy poruszania się po via ferratach. Uczestnicy opanowują procedury survivalu, a także tego, jak postępować w groźnych okolicznościach, które mogą się im przydarzyć, a więc przykładowo podczas zejścia lawiny. Trzeba również zaznaczyć, że taka wycieczka w góry pełna jest trudnych zadań wymagających ufności i współpracy między członkami grupy, co może skutkować zawiązaniem długoterminowych przyjaźni.

Dokąd aranżowane są aktywne wycieczki?

Atrakcyjne wyprawy, które będą wymagały od nas odpowiedniej wytrzymałości fizycznej, to przede wszystkim wycieczki w góry, w tym również w góry wysokie, a kierunkiem są łańcuchy górskie w bliższych i dalszych zakątkach świata. Osoby bez doświadczenia w wycieczkach górskich, ale z dobrą kondycją, mogą zapisać się m.in. na trekking po Podhalu i pokonać 4 główne wierzchołki tego regionu: Giewont, Trzy Korony, Turbacz oraz Babią Górę. Mogą także zwiedzić Sycylię, gdzie będą podziwiać Etnę, sycylijskie parki narodowe i przespacerują się ulicami najpiękniejszych miast tej wyspy – Palermo, Trapani oraz Katanii. Ale Europa to nie jedyne tereny, dostępne dla nieprofesjonalnych turystów – bez trudu dadzą sobie rade także w czasie wyprawy na Wyspy Komodo bądź w Himalaje.

Nasza siedziba:
Exploruj.pl
ul. Sobiczkowa 53A
34-511 Kościelisko

Tel.: +48 12 444 18 46
Mob.: +48 690 168 051
E-mail: [email protected]