Jeśli chcesz nabyć dźwigar, koniecznie odwiedź tę stronę.
Szalunki to konstrukcje niezbędne na większości budów. Z ich wykorzystaniem możliwe jest nadanie właściwego kształtu ścianom wylewanym z kompozytu, jak również przygotowanie w nich otworów na drzwi i okna. Szalunki okazują się też niezastąpione przy formowaniu stropów – wówczas ich kluczowym elementem są dźwigary. Bez ich wykorzystania nie byłaby możliwa budowa wielokondygnacyjnego obiektu. Dzięki dźwigarom strop nie opada natychmiast po wylaniu i może zestalić. Z jakich surowców wykonuje się dźwigary? Gdzie można je kupić?
Z jakich drzew produkowane są dźwigary?
Dźwigar poddawany jest potężnym, osiągającym kilkadziesiąt ton obciążeniom. Z tej przyczyny jego kluczową cechą jest trwałość. W największym stopniu wpływają na nią dwa czynniki – jakość wykonania oraz typ użytych w tym celu materiałów. Muszą one być pieczołowicie dobrane i wypróbowane pod kątem wytrzymałości na potężne obciążenia. Najodpowiedniejszym materiałem okazuje się lite drewno takich drzew jak olcha, topola, sosna czy buk. Nadzwyczaj ważne jest również należyte zaimpregnowanie dźwigarów, które uchroni je przed niekorzystnym działaniem wody, klejów i innych ciekłych chemikaliów używanych na budowie – a więc czynników, które bezpośrednio zagrażają strukturze drewna.
Dźwigary – można je wypożyczyć
Firmy, które regularnie parają się budową wielopoziomowych budynków dysponują własnymi dźwigarami. Ich zakup i składowanie wiąże się jednakże z pewnymi wydatkami. Na szczęście przedsiębiorstwa, które okazjonalnie podejmują się zamówień tego typu, mogą ustrzec się wspomnianych problemów. Najlepszym rozwiązaniem dla nich będzie skorzystanie z oferty podmiotu, który świadczy usługi wynajmu dźwigarów, jak również pozostałych elementów szalunków.
Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków
Mob.: +48 690 999 204
E-mail:
[email protected]
Podobne wpisy
Jak wybrać kolor dachu zgodnie z przepisami
Wykorzystanie sklejki szalunkowej w budownictwie
Blacha trapezowa na dach