6 grudnia 2023
podpory szalunkowe, podpory Peri

Podpory Peri – szalunki na najtrudniejsze warunki

Podpory stropowe to typ szalunków, bez których budowa wszelkich obiektów byłaby niemożliwa. Jak się je stosuje? Kiedy opłaca się wypożyczyć podpory szalunkowe?

Podpora stropowa – rodzaje i jej funkcja

Wśród szalunków odróżniamy deskowania do wykopów, ścienne oraz podpory stropowe. Ten ostatni wariant używany jest do podpierania stropów – dzięki temu tymczasowemu elementowi konstrukcyjnemu możliwe jest pokrycie stropu betonem i odpowiednie jego uformowanie. Istotną funkcję pełnią również drewniane dźwigary i stoliki szalunkowe – niezastąpione w czasie prowadzania prac budowlanych. Podpory szalunkowe mogą być wyprodukowane ze stali ocynkowanej ogniowo lub malowanej i mają opcję regulacji wysokości, dzięki czemu można używać ich w różnych sytuacjach. Zwykle na rynku można dostać podpory o zakresie od 160 do 300 cm bądź od 200 do 360 cm.

Podpory szalunkowe – wiodący producenci i możliwość wynajmu

Podpory stropowe charakteryzują się dużą trwałością, są także proste w montażu, a możliwości wykorzystania ich w budownictwie są szerokie. Wśród wiodących producentów warto wymienić szalunki Altrad, podpory Peri, jak również moduły produkowane przez firmy Pionart, Hunnebeck czy Olan. Na szczególną adnotację zasługują podpory Peri, które wyróżniają się wysoką jakością, przemyślaną strukturą oraz innowacyjnymi rozwiązaniami. Podpory szalunkowe Peri są dostosowane do użytkowania nawet w ciężkich warunkach. Obecnie wiele firm budowlanych decyduje się na wynajem szalunków – atrakcyjne ceny powodują, że usługi te zyskują na popularności. Dzięki wypożyczeniu podpór stropowych można także oszczędzić czas.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]