20 kwietnia 2024

Wraca moda na projekty domów góralskich

Zajrzyj na http://domygoralskie.com/realizacje.html aby zobaczyć, kto wykonuje projekty domów z bali.

Drewniana architektura przez lata była zastępowana przez budynki ceglane. Obecnie jednak zaobserwować można fakt, iż ich popularność powoli rośnie. Rzecz jasna nie dzieje się tak bez powodu – domy drewniane posiadają bowiem wiele atutów. Najistotniejszym jest z pewnością styl – pasują zarówno do miejskiej, jak i wiejskiej zabudowy. Istotne okazuje się także to, że domy drewniane są przyjazne dla przyrody, gdyż są wykonywane wyłącznie z naturalnych surowców. Drewno potrafi także pochłaniać fale pochodzące od telewizorów i oczyszczać powietrze, a to powoduje, że ich lokatorzy wydajniej sypiają oraz dbają o swoje płuca.

Różnorodność projektów domów góralskich

Najpopularniejszym typem domów z drewna są rzecz jasna budynki przywodzące na myśl góralską architekturę. Często budowane są z bali, natomiast sposób ich zdobienia nawiązuje do twórczości Stanisława Witkiewicza. Rzecz jasna znajdziemy również projekty domów góralskich, które wykonane są we współczesnym guście. Często też widuje się projekty domów góralskich, które łączą różne style – między innymi części murowane. To powoduje, że projekty domów drewnianych bez obaw można zamówić również, kiedy zamierzamy wybudować je poza Podhalem.

Któremu projektantowi zlecić projekty domów góralskich?

Nie zapominajmy, że na komfort mieszkania w domu góralskim wpływa w szczególności projekt, według którego jest wybudowany. Dlatego stawiając na podobne wyjście, dobrze obejrzeć dotychczasowe projekty architekta i przeczytać, co sądzą o nim poprzedni zamawiający. Istotne jest, aby w jego teczce znalazło się wiele projektów domów góralskich – przez to otrzymamy gwarancję, że nasze zlecenie zostanie dobrze zrealizowane i trafi w nasze potrzeby. Przy wyborze warto również sprawdzić się, czy architekt współpracuje z firmą, która wybuduje dom – w ten sposób inwestycja skończy się prędzej.

Nasza siedziba:
"Piczura-Dom" S.C. Leopold Piczura i Stanisław Piczura
34-407 Ratułów nr 392

Mob.: +48 601 965 606, +48 880 861 800, +48 509 372 308
E-mail: [email protected]