20 kwietnia 2024

Wynajem szalunków – na czym to polega?

Wypożyczalnia szalunków Kraków - unikalną ofertę sprawdzisz tu

Szalowanie jest wymieniane wśród najczęściej stosowanych w budownictwie technologii. Na czym polega? Szalunek to pewnego typu forma, w którą wylewany jest cement – najczęściej przy wznoszeniu fundamentów. Szalunki zwykle robione są z drewna, lecz spotyka się też konstrukcje wykonane ze stali, a niekiedy również plastiku. Pozostałymi ważnymi elementami szalunków są dźwigary i podpory, które umożliwiają wypracowanie wymaganych efektów. Niestety z uwagi na wysokie koszty nie zawsze ekipy budowlane mają własne szalunki. Jeśli będą niezbędne, mogą bowiem zwyczajnie je wynająć – zwłaszcza, iż wynajem szalunków to aktualnie naprawdę często spotykana usługa.

Wynajem szalunków – dla których ekip?

Zakup swoich szalunków będzie dobrym rozwiązaniem dla firm często otrzymujących zlecenia na budowę fundamentów, gdyż jak już nadmieniliśmy, będą one do tego absolutnie potrzebne. Jeżeli zaś budowanie fundamentów nie jest główną działalnością danej firmy, dobrze rozważyć zalety, jakie oferuje nam wynajem szalunków. Czemu dobrze na niego postawić? Głównie z powodów finansowych – wypożyczenie szalunków kilka razy w sezonie jest bardziej opłacalne niż ich zakup. Warto nadmienić także o komforcie, gdyż przechowywanie sporadycznie używanych szalunków może generować pokaźne wydatki.

O czym nie zapominać przy poszukiwaniach wynajmu szalunków?

Jeśli zdecydujemy się na wynajem szalunków, powinniśmy dobrze zastanowić się nad tym, jaka firma nam je dostarczy. W jaki sposób ją znaleźć? Najlepiej wybrać usługi firmy doświadczonej w sprzedaży sklejki dla ekip budowlano-remontowych – w ten sposób zyskamy gwarancję tego, iż szalunki okażą się solidne i funkcjonalne. Naprawdę istotna okaże się również dbałość o klienta – w sytuacji, gdy zbliża się termin rozpoczęcia prac nie możemy pozwolić sobie na opóźnienia. Jeśli mamy wątpliwości dobrze natomiast wejść do internetu, by dowiedzieć się, co o ofercie danej firmy sądzą dotychczasowi kontrahenci.

Nasza siedziba:
ABC Szalunki PHU Prata
ul. Skotnicka 272
30-394 Kraków

Mob.: +48 690 999 204
E-mail: [email protected]