20 kwietnia 2024

Jak wyjść ze spirali zadłużenia – o kredycie konsolidacyjnym

Z terminem kredytu konsolidacyjnego z pewnością spotkało się wiele osób. Konsolidacja to produkt oferowany przez banki, który głównie adresowany jest do indywidualnych klientów, którzy popadli w spiralę zadłużenia.

Czym jest kredyt konsolidacyjny?

Polacy, którzy mają na swoim koncie wiele zadłużeń, mogą je skumulować w jedno zobowiązanie. Konsolidacja ułatwi takim osobom spłacenie wcześniej zaciągniętych kredytów. Za sprawą konsolidacji można spłacić także te kredyty, które na skutek rozmaitych problemów spłacane były poza ustalonym terminem. Dla osób, które mają zaciągniętych kilka kredytów i które mają trudności z ich regulowaniem, kredyt konsolidacyjny może być jedynym wyjściem. Zasady ich przyznawania są korzystne, a do tego następuje zmniejszenie wysokości rat. Na podkreślenie zasługuje fakt, że po otrzymaniu kredytu konsolidacyjnego zamiast wielu rat płaci się wyłącznie jedną. Kredyt konsolidacyjny umożliwia zatem wyjście z kłopotów finansowych, zmniejszenie miesięcznego obciążenia oraz poprawę gospodarowania domowymi finansami.

Jakie zadłużenia można łączyć w kredytach konsolidacyjnych?

Liczba kredytów, które można objąć konsolidacją jest bardzo duża. Zaciągając kredyt konsolidacyjny, można spłacić kredyt ratalny, mieszkaniowy, gotówkowy oraz samochodowy. Za sprawą konsolidacji można także pozbyć się zadłużenia na rachunku oszczędnościowo-rozliczeniowym bądź na karcie kredytowej. Zależnie od preferencji klientów, banki proponują kredyty konsolidacyjne hipoteczne i bez hipoteki. Kredyt konsolidacyjny proponują teraz nie tylko banki, ale także parabanki, ale nierzadko wiąże się to z wyższymi kosztami usługi lub nierentownymi dla kredytobiorcy zapisami. Wybierając kredyt konsolidacyjny, warto skorzystać z pomocy doświadczonego doradcy finansowego, który pomoże wyszukać najlepsze rozwiązanie.